Noční linka10. září  2017 v 23:00  

Neděle: Pohádky nás vrací do dětství aneb Pohádkový Jičín za dveřmi

Karel Sladký - Foto:  Český rozhlas Hradec Králové

Karel SladkýFoto:  Český rozhlas Hradec Králové

Na jakých pohádkách jste vyrůstali a jaké máte rádi dnes? Z jakých pohádkových knížek vám četla maminka, táta nebo babička, když jste byli malí? Čtete i vy svým dětem, vnoučatům? Vítězí u vás klasika-klasické pohádky? Byli jste se někdy na pohádkovém festivalu v Jičíně podívat?

Celý život se odvíjí od dětství. V Jičíně se můžete do pohádky vydat a hledat radost a to lepší kolem nás. Peklo je totiž tam, kde se na sebe mračíme a zapomínáme na rozšafnost Honzů, krásu princezen, statečnost Bajajů, vytrvalost hledačů živé vody, když zapomínáme na přátelství se zvířaty, stromy a bylinami jen proto, že nemluví lidskou řečí. I to si můžete opět po roce ve východočeském Jičíně připomenout. 

Festival „Jičín, město pohádky“ je už tradicí a láká malé i velké k zajímavým zážitkům. Český rozhlas se také rád účastní. Pohádky, písničky nebudou chybět. Pokud budete mít štěstí, možná se i vy potkáte s rozhlasovým skřítkem Hajajou nebo vaší oblíbenou pohádkovou postavou. V pohádkovém Jičíně se můžete letos zastavit od 12. do 17. září. 

Na vaše pohádkové vyprávění a příběhy se už v dnešní Noční lince moc těším! 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace