Noční linka11. srpna  2017 v 23:00  

Pátek: Auto jako pomocník i nebezpečná hračka

Romana Lehmannová - Foto: Khalil Baalbaki

Romana LehmannováFoto: Khalil Baalbaki

Řídíte rádi? Baví vás krájet kilometry, nebo si oddechnete, když po dlouhé cestě zaparkujete auto u domu? Pořídili jste si karavan nebo přestavěli auto na malý obytňák? Telefonujete za volantem nebo máte handsfree? Připoutáte se i na zadních sedadlech? Užíváte si svižnou jízdu nebo jste si jistější při pomalejším tempu? Na jakou kolizi s autem vzpomínáte s odstupem s úsměvem? Měli jste vážnou dopravní nehodu? Proč neřídíte, i když máte řidičský průkaz dlouhá léta?

Denně usedáme za volant a míříme do práce, k lékaři, na nákupy a v těchto dnech hlavně na výlety a dovolené. Cestování autem je pohodlné, většinou i rychlé a navíc se nám do kufru vejde i to, co nakonec nepotřebujeme. 

Auto je zkrátka skvělý pomocník, bez kterého si většina z nás u život nedokáže představit. A tak jsme někteří za volantem jako ryba ve vodě. Ale ruku na srdce, asi každý při řízení čas od času ladíme rádio, posvačíme, zaposloucháme se do hudby, jedeme i přes únavu, otáčíme se na děti nebo vyřídíme neodkladný hovor. 

Auto je sice dobrý sluha, ale když se vymkne naší kontrole, tak i zlý pán. 

Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 27. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Rozhlas nebo rádio?

  Slavíme 95. narozeniny – tedy my rozhlasáci a samozřejmě především vy, naši posluchači, bez kterých bychom se neobešli. Stejně jako herci v divadle bez diváků.

   
 • 26. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Kdo je ve vašem životě andělem?

  Kdo vám v životě hodně pomohl a pomáhá? Kdo při vás stojí? Je vaším andělem někdo z rodiny, přátel, nebo někdo úplně cizí? Možná za anděla považujete vašeho zachránce, nebo člověka, který vám daroval orgán pro transplantaci?...

   
 • 25. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Sečení luk, ale i srnčat

  Jak by se dalo podle vás zmrzačení srnčat předejít? Jak řešili lidé tenhle problém před třiceti, padesáti lety? Co na to říkáte z pohledu zemědělce, myslivce? Pomohl by zákon, pokuty? Je možné zvěř z luk vyhnat? Kam...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace