Noční linka11. srpna  2017 v 23:00  

Pátek: Auto jako pomocník i nebezpečná hračka

Romana Lehmannová - Foto: Khalil Baalbaki

Romana LehmannováFoto: Khalil Baalbaki

Řídíte rádi? Baví vás krájet kilometry, nebo si oddechnete, když po dlouhé cestě zaparkujete auto u domu? Pořídili jste si karavan nebo přestavěli auto na malý obytňák? Telefonujete za volantem nebo máte handsfree? Připoutáte se i na zadních sedadlech? Užíváte si svižnou jízdu nebo jste si jistější při pomalejším tempu? Na jakou kolizi s autem vzpomínáte s odstupem s úsměvem? Měli jste vážnou dopravní nehodu? Proč neřídíte, i když máte řidičský průkaz dlouhá léta?

Denně usedáme za volant a míříme do práce, k lékaři, na nákupy a v těchto dnech hlavně na výlety a dovolené. Cestování autem je pohodlné, většinou i rychlé a navíc se nám do kufru vejde i to, co nakonec nepotřebujeme. 

Auto je zkrátka skvělý pomocník, bez kterého si většina z nás u život nedokáže představit. A tak jsme někteří za volantem jako ryba ve vodě. Ale ruku na srdce, asi každý při řízení čas od času ladíme rádio, posvačíme, zaposloucháme se do hudby, jedeme i přes únavu, otáčíme se na děti nebo vyřídíme neodkladný hovor. 

Auto je sice dobrý sluha, ale když se vymkne naší kontrole, tak i zlý pán. 

Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Když nejsou děti podle představ rodičů

  Dokázali jste přijmout názory svých ratolestí, které jsou na hony vzdálené od těch vašich? Jak jste se vyrovnali s tím, že děti nepřevzaly vaši firmu, řemeslo? Že nechtějí bydlet v rodném domě? Že mají úplně jiné zájmy...

   
 • 20. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: O lidech bez domova

  Znáte lidi, kteří se najednou ocitli bez domova? Jak se díváte na bezdomovce? Znáte příběh nějakého konkrétního? Pomáhali jste mu?

   
 • 19. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Jak jste žádali rodiče partnera o ruku?

  Jaké bylo vaše první setkání s rodiči partnerky či partnera, se kterým jste uvažovali o svatbě? Pánové, měli jste kytku? A jakou? Dámy, byla upečená bábovka podle hesla „to slečna sama“? Anebo tyhle scénky známe jen...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace