Noční linka19. května  2017 v 23:00  

Pátek: Stydím se, ale léčím se!

Zora Ježková - Foto: Petra Ševců

Zora JežkováFoto: Petra Ševců

Většina lidí má vrozený stud a jistou dávku nervozity. V některých případech jsou člověku užitečným pomocníkem. Jenže když je stydlivost nadměrná, z dobrého sluhy se snadno stane zlý pán, který brání v normální společenské komunikaci. Odhaduje se například, že nejméně třicet procent populace se „stydí“ vystupovat v nejrůznějších situacích na veřejnosti. Cítíte se nepříjemně, když jste středem pozornosti? Jste nervózní, když se nacházíte poblíž jiných lidí? A do jaké míry vám to působí problémy ve vašem životě?

Jste stydliví? Nadělala vám vaše stydlivost někdy v životě nějaké peripetie? A jestlipak jste se se stydlivostí, alespoň trochu, dokázali poprat? 

Autor:  Zora Ježková
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. května  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Úterý: Revolty našeho mládí

  Rebelství a odvaha „být jiný“ byly hlavním motivem života francouzské módní návrhářky Coco Chanel. Ve své autobiografii píše: „Už jako dítě jsem byla vzpurná. Rebelka v lásce i v módní branži, skutečná čertice.“ Byla...

   
 • 22. května  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: V záři divadelních reflektorů

  Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci) na jevišti předvádějí divadelní hru. Diváci při tom obvykle sedí v hledišti kryté nebo otevřené divadelní budovy. Divadlem se zabývá...

   
 • 21. května  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Je maturita opravdu zkouškou dospělosti?

  Vzpomenete si ještě, jak jste prožívali dobu, kdy jste museli do hlavy nasoukat spoustu znalostí, které by mohly být mezi otázkami, při zkoušce, která měla do budoucna ovlivnit váš život?

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace