Noční linka5. prosince  2015 v 23:00  

Sobota: Mikulášská tradice

Roman Stupka - Foto: Khalil Baalbaki

Roman StupkaFoto: Khalil Baalbaki

Chodí k vám ještě Mikuláš s čertem a andělem? Jak se na ně pamatujete s dětství? Má tahle tradice v současné době místo? Jaké dárky jste dostávali a jaké dáváte?

Některé dítě se na návštěvu těchto postav těší, jiné z nich zažívá trauma. Bývá někdy docela problém rozhodnout, kdy už je na děti pustit a kdy je ještě brzo. Asi to bude záležitost hodně individuální. Při jejich návštěvě se může stát mnoho věcí od veselého smíchu až po trpký pláč. 

Chodili jste někdy sami převlečeni za Mikuláše nebo čerta a jaké s tím máte zkušenosti? Proč se nehodným dětem dávají zrovna brambory nebo uhlí? To a mnoho jiného se určitě dozvíme v téhle Noční lince z vašich telefonických i písemných reakcí. 

Autor:  Roman Stupka
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 12. prosince  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Úterý: Máte rádi hory?

  Máte rádi hory? Co pro vás znamenají? Jezdíte do hor? A co jste v nich zažili nezapomenutelného? Nebo jsou hory na vás příliš drsné a vyhledáváte nížiny a moře?

   
 • 11. prosince  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Vánoční cukroví

  Jaké cukroví se peče u vás doma? Kolik druhů pečete? Pečete si sami i vánočku? Co u vás doma nesmí chybět na Štědrovečerní tabuli, která ze sladkostí, kterou si upečete? Kolik času na přípravu této sváteční večeře ...

   
 • 10. prosince  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Kdo mě v životě ovlivnil, v dobrém i ve zlém

  Kdo na vás měl vliv v dětství? Vzpomenete si na člověka, kterého jste měli jako vzor? Kdo se vám svým chováním vryl do paměti, byť jste se s ním třeba jen potkali? Byli to rodiče, prarodiče, kamarád nebo někdo úplně...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace