Noční linka5. prosince  2015 v 23:00  

Sobota: Mikulášská tradice

Roman Stupka - Foto: Khalil Baalbaki

Roman StupkaFoto: Khalil Baalbaki

Chodí k vám ještě Mikuláš s čertem a andělem? Jak se na ně pamatujete s dětství? Má tahle tradice v současné době místo? Jaké dárky jste dostávali a jaké dáváte?

Některé dítě se na návštěvu těchto postav těší, jiné z nich zažívá trauma. Bývá někdy docela problém rozhodnout, kdy už je na děti pustit a kdy je ještě brzo. Asi to bude záležitost hodně individuální. Při jejich návštěvě se může stát mnoho věcí od veselého smíchu až po trpký pláč. 

Chodili jste někdy sami převlečeni za Mikuláše nebo čerta a jaké s tím máte zkušenosti? Proč se nehodným dětem dávají zrovna brambory nebo uhlí? To a mnoho jiného se určitě dozvíme v téhle Noční lince z vašich telefonických i písemných reakcí. 

Autor:  Roman Stupka
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Středa: Zavařujeme, nakládáme a konzervujeme

  Zpracováváte v sezóně ovoce, zeleninu, houby, byliny – prostě to, čeho je v letní sezoně dost a byla by škoda nechat to spadnout a třeba shnít? Máte své oblíbené způsoby konzervování a uchovávání sezónní úrody na zimu?...

   
 • 19. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Úterý: Váš ochranný amulet

  Máte svůj ochranný amulet nebo talisman pro štěstí? Kdo vám ho dal? Někdo pro vás hodně důležitý? Myslíte, že jste někdy zažili situaci, kdy vám amulet pomohl, nebo jste alespoň díky němu pocítili úlevu? Věříte v ochrannou...

   
 • 18. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Rozpad Československa a lidské osudy

  V roce 1992 bylo na základě dohody mezi Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem rozdělena tehdejší Česko-Slovenská republika na dva samostatné státy. Stalo se tak 74 let od vniku samostatného Československa.

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas