Noční linka5. prosince  2015 v 23:00  

Sobota: Mikulášská tradice

Roman Stupka - Foto: Khalil Baalbaki

Roman StupkaFoto: Khalil Baalbaki

Chodí k vám ještě Mikuláš s čertem a andělem? Jak se na ně pamatujete s dětství? Má tahle tradice v současné době místo? Jaké dárky jste dostávali a jaké dáváte?

Některé dítě se na návštěvu těchto postav těší, jiné z nich zažívá trauma. Bývá někdy docela problém rozhodnout, kdy už je na děti pustit a kdy je ještě brzo. Asi to bude záležitost hodně individuální. Při jejich návštěvě se může stát mnoho věcí od veselého smíchu až po trpký pláč. 

Chodili jste někdy sami převlečeni za Mikuláše nebo čerta a jaké s tím máte zkušenosti? Proč se nehodným dětem dávají zrovna brambory nebo uhlí? To a mnoho jiného se určitě dozvíme v téhle Noční lince z vašich telefonických i písemných reakcí. 

Autor:  Roman Stupka
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 19. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Vody není nadbytek

  Jak šetříte s vodou? Máte svoji vlastní studnu a jak o ní pečujete, abyste měli nejen dostatek vody, ale také dobrou vodu? Máte pocit, že u nás v naší zemi stále panuje velké sucho? Vymysleli jste, jak spořit vodu a...

   
 • 18. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Vnímáte rozdíly mezi městem a venkovem?

  Domníváte se, že jsou v dnešní době viditelné rozdíly mezi městem a venkovem? Jak se vám žije u vás doma? Kde jste či byste byli více spokojeni, ve městě nebo na vesnici a proč? Jak se žilo na venkově našim předkům?...

   
 • 17. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Láska prochází žaludkem

  Znám mnoho mladých domácností, ve kterých se nevaří – matka, či otec donesou domů plastové krabičky, v nich jídlo ze stánku, nebo si objednají pizzu až do domů. Omluvou snad může být nedostatek času.

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace