Noční linka23. srpna  2017 v 23:00  

Středa: Moudra našich předků

Jitka Lukešová - Foto: Petr Kubala

Jitka LukešováFoto: Petr Kubala

Máte nějaké oblíbené rčení, či moudro, které si pamatujete od svých prarodičů či rodičů, nebo které jste si prostě někdy přečetli? A teprve až v dospělosti nebo na stará kolena jste zjistili obrovskou pravdu právě toho konkrétního moudra, protože jak známo, zkušenosti jsou nepřenosné?

To už moje babička říkala -tak tuhle větu známe asi všichni, že? Prarodiče pro nás často bývají takovou studnicí zkušeností a mouder, která nám za mlada vůbec jako moudra nepřišla. Zavzpomínejte na slova dědečků a babiček. Kdy se vám v životě hodila anebo při jaké příležitosti vám vytanula v mysli? 

Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 18. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Středa: To jsem si užil(a) lázně!

  Někteří z vás jezdí na léčebné pobyty do lázní třeba i opakovaně a velmi si libují, jak pro své zdraví mnohé udělají a druzí zase nebyli ještě nikdy. A pak jsou ti, kterým se do lázní vůbec nechce, protože nemají rádi...

   
 • 17. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Úterý: Jste pověrčiví?

  Máme za sebou víkend, který nám začal pátkem třináctého. Možná si řeknete: „Pěkná pověra...“ Ale co když na ní něco je? Pověry ovlivňují náboženství, vědu, sport, obchod i kulturu. V dobách rozvoje vědy a techniky jsou...

   
 • 16. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Mezinárodní den výživy

  Dnes je Mezinárodní den výživy, ale o jídle a stravovacích návycích jsme v nedávných Nočních linkách mluvili často. Proto se ptám: „Umíte vařit?“ Tato otázka patří nejen mužům, ale i ženám.

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace