Noční linka13. března  2018 v 23:00  

Úterý: Existuje krize středního věku?

Zora Ježková - Foto: Petra Ševců

Zora JežkováFoto: Petra Ševců

Prožili jste takzvanou „krizi středního věku“? Jak jste ji řešili a co vám do života přinesla? Nebo jste naopak s přibývajícím věkem získávali klid, sebejistotu, ukotvení v životě a ve středním či v seniorském věku jste spokojenější, než třeba ve dvaceti?

Krize středního věku: realita, nebo nesmysl? Podle některých teorií prý patří do našeho života, protože pocit spokojenosti se životem a vnitřní štěstí se mění během života podle křivky tvaru písmene U – na počátku života je pocit štěstí maximální, uprostřed minimální (krize středního věku) a na konci se opět vrací k maximu. 

Kanadští vědci to ale vyvrátili a tvrdí, že krize středního věku je nesmysl. Z dlouhodobé studie prý vyplývá, že lidé jsou po čtyřicítce šťastnější než třeba v osmnácti letech 

Autor:  Zora Ježková
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 18. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Rozpad Československa a lidské osudy

  V roce 1992 bylo na základě dohody mezi Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem rozdělena tehdejší Česko-Slovenská republika na dva samostatné státy. Stalo se tak 74 let od vniku samostatného Československa.

   
 • 17. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Houbaření

  Vyšli jste si už letos do lesa na houby? Jaký byl váš první úlovek? Jaké houby sbíráte? Vyznáte se v houbách dobře nebo sbíráte jen nejznámější druhy? Jaký les je tím vaším oblíbeným? Kromě toho, že houby sbíráte, jíte...

   
 • 16. června  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Čím pro vás byl tatínek

  Jaký byl /je/ ten váš? Jak jste ho vnímali? Co vás táta naučil, co Vám dal do života? Byl to respektovaný člověk, hlava rodiny? Byl to i kamarád? Vzpomínáte na svého tatínka s láskou, nebo jinak?

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas