Noční linka17. dubna  2018 v 23:00  

Úterý: První kamarád = kamarád na celý život?

Zora Ježková - Foto: Petra Ševců

Zora JežkováFoto: Petra Ševců

Vzpomenete na svého prvního velkého kamaráda, když jste byli malí? Kdo to byl, jak se jmenoval, a jak jste se poznali? A hlavně, co jste spolu zažili? Trvá vaše přátelství dodnes, nebo se vaše cesty později rozešly?

Holčičky se objímají a pusinkují, kluci si půjčují autíčka. Anebo se na písku rvou o kyblíček a mlátí lopatkami. 

Projevy zájmu o vrstevníka mívají různé podoby. A tak se člověk ptá, v jakém věku jsou děti schopné navázat skutečné přátelství, a proč jsou kamarádi z raného dětství tak důležití? 

Pravé kámoše si děti hledají už ve třech letech. Už od tohoto věku se datují přátelství, která mohou přežít i školní léta a někdy i déle. 

Postupem času samozřejmě nabývají nové formy a obsahu. S prvními přátelstvími ale přicházejí i první zklamání. Přátelství je zkrátka velké a silné téma. Tentokrát tedy zavzpomínáme na první kamarádství z nejútlejšího dětství. V té době jsme určitě všichni věřili, že je to napořád. 

Vyšlo to? 

Autor:  Zora Ježková
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Oslavy kulatin

  Jak se u vás doma slaví narozeniny, velkolepě nebo je to pro vás den jako každý jiný? Jak slavíte např. kulaté výročí svatby, stříbrné, zlaté nebo diamantové? A co narozeniny vašich dětí a vnoučat, v jakém se nesou...

   
 • 20. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Zkoušíte rádi něco nového?

  Kdy jste naposledy začali a vyzkoušeli něco nového ve svém životě? Jsou pro vás nové začátky spojeny se stresem a obavami, nebo naopak rádi něco nového zkoušíte a je to pro vás prima dobrodružství?

   
 • 19. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Porvat se s životem!

  Znáte ze svého okolí někoho, kdo se dokázal poprat s nepříznivým osudem, zdravotním handicapem? Možná jste to právě vy? Je pro vás někdo, kdo se dokázal poprat s nepřízní osudu vzorem? Patříte také mezi věčné životní...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace