Pochoutkový rok10. června  2018 v 10:04  

Co udělat s ořezy masa?

Ořezy masa, kde jsou pevné úpony a šlachy, nemusíme vyhazovat, ale můžeme je použít na vývar. Pokud jsou ořezy hodně masité, použijeme je také třeba na sekanou, haši nebo se dají jednoduše orestovat. Dá se z nich udělat i polévka, například z hovězího gulášová. Z vepřového můžeme udělat výpečky.

Zbytky masa a ořezy se dají zavařit jako maso ve vlastní šťávě, s kouskem kůže na dně. Po mletí můžete ořez využít také pro přípravu domácích klobás. Případně i jako maso na přípravu rilletes - maso je dlouho a při nízkých teplotách konfitované v sádle. V žádném případě ořezy z masa nevyhazujeme, vždy udělají v kuchyni službu. 

František Kšána 

Řezníkem se stal na popud svého otce. Vyučil se v tehdy vyhlášených řeznictvích v Praze a učil se od bardů z první republiky. V 80. letech žil a pracoval v Libyi. 

Po revoluci si otevřel vlastní řeznictví v Praze 6 – Břevnově, kam za ním jezdili zákazníci nejen z Prahy, ale celé země. 

Tvrdí, že dobrého řezníka poznáte podle čistého obchodu a pultu, podle vůně masa a jeho vizitkou jsou tři základní produkty. Patří mezi ně sekaná, tlačenka a špekáčky. 

Řezník František Kšána - Foto: Dana Špicarová

Pořad: Pochoutky  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: neděle 10:04 a 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas