Pochoutkový rok4. února  2018 v 10:04  

Jaké maso se hodí na hovězí guláš

Správný řezník se svého zákazníka zeptá, jaké maso mají doma strávníci rádi - Foto:  CCFoodTravel.com, licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic

Správný řezník se svého zákazníka zeptá, jaké maso mají doma strávníci rádiFoto:  CCFoodTravel.com, licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic

Pokud se chcete pustit do guláše, nejjistější volbu představují hovězí líčka. Jde totiž o klihovaté, velmi jemné maso. Hodí se ale i další druhy.

U guláše neprohloupíte ani v případě, když použijete kližku. Konkrétně se vyplatí sáhnout po hovězí husičce, která je součástí přední kližky, nebo hovězím karabáčku na zadní kližce. Obdobně se na guláš hodí i přední masa jako třeba krk. 

Správný řezník se svého zákazníka zeptá, jaké maso mají doma strávníci rádi, zda raději klihovaté nebo striktně libové. Podle toho vybere a nabídne vhodné maso. Takže nezapomeňte svému řezníkovi říct, jakou dobrotu chystáte. 

František Kšána 

Řezníkem se stal na popud svého otce. Vyučil se v tehdy vyhlášených řeznictvích v Praze a učil se od bardů z první republiky. V 80. letech žil a pracoval v Libyi. 

Po revoluci si otevřel vlastní řeznictví v Praze 6 – Břevnově, kam za ním jezdili zákazníci nejen z Prahy, ale celé země. 

Tvrdí, že dobrého řezníka poznáte podle čistého obchodu a pultu, podle vůně masa a jeho vizitkou jsou tři základní produkty. Patří mezi ně sekaná, tlačenka a špekáčky. 

Řezník František Kšána - Foto: Dana Špicarová

Pořad: Pochoutky  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: neděle 10:04 a 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace