Pochoutkový rok25. února  2018 v 10:04  

Skladování masa v mrazáku. Jak dlouho vydrží kuřecí nebo hovězí?

Podmínkou pro dlouhou udržitelnost masa je dobře zavakuované maso a mrazák s teplotou minimálně -18 stupňů - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Podmínkou pro dlouhou udržitelnost masa je dobře zavakuované maso a mrazák s teplotou minimálně -18 stupňůFoto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Doba skladování záleží na druhu masa. Kuřecí a krůtí vydrží v mrazáku maximálně půl roku při teplotě -18 stupňů a zavakuované. Pokud je maso pouze v mikrotenovém sáčku, musíme řádně vymáčknout vzduch, sáček přeložit a maso pak může být v mrazáku cca 1 až 2 měsíce.

Vepřové a hovězí maso zpracujte do 3 měsíců, pokud je uloženo v mikrotenu. Zavakuované vydrží v mrazáku půl roku až rok. 

Zvěřina a jehněčí vydrží déle. Podmínkou je dobře zavakuované maso a mrazák s teplotou minimálně -18 stupňů. 

František Kšána 

Řezníkem se stal na popud svého otce. Vyučil se v tehdy vyhlášených řeznictvích v Praze a učil se od bardů z první republiky. V 80. letech žil a pracoval v Libyi. 

Po revoluci si otevřel vlastní řeznictví v Praze 6 – Břevnově, kam za ním jezdili zákazníci nejen z Prahy, ale celé země. 

Tvrdí, že dobrého řezníka poznáte podle čistého obchodu a pultu, podle vůně masa a jeho vizitkou jsou tři základní produkty. Patří mezi ně sekaná, tlačenka a špekáčky. 

Řezník František Kšána - Foto: Dana Špicarová

Pořad: Pochoutky  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: neděle 10:04 a 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas