V Arcibiskupském paláci vaří usměvavé polské sestry

Arcibiskupský palác na Hradčanském náměstí v Praze - Foto: Jolana Nováková

Arcibiskupský palác na Hradčanském náměstí v PrazeFoto: Jolana Nováková

Pojďte s námi nahlédnout do kuchyně arcibiskupa pražského - Dominika Duky.

Arcibiskupský palác v Praze na Hradčanech je už třetím sídlem pražských biskupů a arcibiskupů. První rezidencí byl dům na Hradě vedle chrámu svatého Víta, takzvané staré proboštství. Druhé sídlo zastupoval takzvaný Biskupský dvůr na Malé Straně, rozsáhle budovaný od poloviny 13. století, severně od kamenného Juditina mostu v místech nynějšího ministerstva financí. 

Současným arcibiskupem pražským je Dominik Duka. V roce 2012 papež Benedikt XVI. oznámil jeho nominaci kardinálem a v témže roce Dominik Duka převzal ve Vatikánu odznaky kardinálské hodnosti. 

Nic přehnaného 

Kardinálu Dukovi vaří v této kuchyni polské sestry Alexandra a Wiesia - Foto: Jolana Nováková

Kardinálu Dukovi vaří v této kuchyni polské sestry Alexandra a WiesiaFoto: Jolana Nováková

V Arcibiskupském paláci byste možná čekali naleštěnou nerez kuchyni s šéfkuchaři slavných jmen, kteří pečují o to, aby se do žaludku kardinála dostaly jen ty nejvybranější pochoutky. 

Kuchyň, ve které se připravují snídaně a obědy, někdy i večeře, ale najdete v mnohém panelákovém bytě. Dřevěná linka, která má už něco za sebou, je příjemně domácká. A sestry Alexandra a Wiesia z Kongregace sester od andělů jsou sympatické a usměvavé ženy. Vaří pro kardinála, ale berou to, jako by vařili pro rodiče. Nejlépe, jak umějí, ale bez roztřesených kolen, prostě jako doma. 

Nahlížejí do kuchařských knih, aby se inspirovaly při přípravě zeleninových salátů, kterými kardinál z dietních důvodů nahrazuje přílohy u teplých jídel. Vařit „po česku“ sestry učil už kardinál Vlk, a tak se dusí méně zelí a přidává méně kopru, než by tomu bylo v jejich domovině. 

Co byste tam přidala? 

Kardinál Duka z dietních důvodů přílohy nahrazuje salátem - Foto: Jolana Nováková

Kardinál Duka z dietních důvodů přílohy nahrazuje salátemFoto: Jolana Nováková

Tentokrát dělají zeleninový salát z ředkviček, fenyklu a řapíkatého celeru. Ochutnávám a Alexandra se hned ptá: „Přidala byste tam ještě něco?“ Napadl mě rozmarýn. Ten ale nebyl po ruce, tak jsme daly dobromysl. Mezitím mi sestry vaří kávu, ukazují nádherný výhled na katedrálu svatého Víta, který mají přímo z okna kuchyně. 

Sál kardinálů 

A pak mě pozvou k sobě do „obýváku“, kde ochutnávám výbornou pórkovou polévku – tu je naučil vařit kardinál Vlk, a taky štrúdl. A ještěže nejím ryby, tedy ani amura na česneku, který bude hlavním jídlem. To už bych byla tak přejedená, že bych si nezvládla dojít prohlédnout Sál kardinálů, ve kterém se pořádají hostiny pro více lidí. 

Kardinálova večeře 

V Sále arcibiskupů se pořádají hostiny pro více účastníků - Foto: Jolana Nováková

V Sále arcibiskupů se pořádají hostiny pro více účastníkůFoto: Jolana Nováková

Pan kardinál se občas zvedne a vyrazí na večeři i ke svým „podřízeným“. Třeba k řediteli Odboru vnějších vztahů do Hostivice. Nejde mi do hlavy, jak kardinál s hosty cestuje do Hostivice. Jede kolona, vpředu a vzadu s policejními vozy, majáčky blikají? Prý ne, kardinál má škodovku a taky řidiče. 

Perná chvilka na závěr 

Příjemně jsme si povídali, ale pak nastala perná chvilka. Jídlo leželo na stole a já měla za úkol stolovníky zvěčnit na fotce pro náš web. A foťte někoho u oběda! Naštěstí to kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, metropolita a primas český, taky sestra Dominika a další obědvající vzali s humorem! Tedy mohu říct, že moje návštěva v paláci byla plná úsměvů, dobré nálady a humoru. A dodnes se chlubím, že jsem pomáhala připravovat oběd pro kardinála. 

Pořad: Pochoutky  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: neděle 10:04 a 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace