Oldies aneb Historie z černých drážek

Čas vysílání: sobota 20:04, neděle 18:04 (jen ČRo Ostrava); repríza: čtvrtek 03:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Téměř hodina zahraničního i domácího rocku, popu, swingu, r&b, country, folku i reggae z let 50. až 70., a to podle historických žebříčků, kalendáře, přání posluchačů i vlastního vkusu autora Jiřího Tieftrunka.

Tento hudební pořad nabízí fanouškům oldies a hudební historie kromě známých starých hitů i takové, které jinde třeba neuslyší, ale které se také zapsaly do historie rocku a popu. Autor zařazuje kromě známých verzí také původní nahrávky a uvádí k nim a jejich interpretům základní historická fakta.  

Nabízí posluchačům také možnost si o neohrané oldies napsat, takže třeba po desítkách let mohou svoji oblíbenou nahrávku znovu slyšet a třeba si ji nahrát. Jiří Tieftrunk rovněž kompiluje hudební kalendária a historické přehledy a zabývá se identifikací starých nahrávek. Proto se mu často daří splnit posluchačská přání třeba jen podle kousku zaslaného textu nebo útržku melodie.  

Chcete-li mít oldies z doby šelakových a vinylových desek jako na dlani, je tento pořad tím pravým, který byste měli poslouchat. Jiří Tieftrunk doporučuje: „Je-li vám 'ouvej', pusťte si oldies, to je hudba, kterou prověřil čas a která nikdy nezklame!" 

Připravuje a moderuje: Jiří Tieftrunk 


Historie pořadu:
Pořad vznikl jako půlhodinka už v roce 1996, a to pod názvem Byly hity tu ty. O rok později jej převzal nynější autor a moderátor Jiří Tieftrunk a rozšířil jeho náplň. V lednu roku 2000 došlo ke změně názvu na stávající a postupné prodlužování stopáže až na nynějších 56 minut. 

Odvysílané pořady (od začátku roku 2012) si můžete poslechnout v iRadiu. 

Své náměty, dotazy, připomínky a hudební přání pište na adresu: oldies.ostrava@rozhlas.cz 

Pořad: Oldies aneb Historie z černých drážek  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: sobota 20:04, neděle 18:04 (jen ČRo Ostrava); repríza: čtvrtek 03:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace