Tandem20. července  2017  

Vzal jsem si Kubánku, tanečnici. Práci se snažím oddělovat, říká Ondřej Ruml

Ondřej Ruml - Foto: archiv Ondřeje Rumla

Ondřej RumlFoto: archiv Ondřeje Rumla

Natočil desku, na které se obešel bez hudebních nástrojů a dalších muzikantů. Na albu Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha převedl skladby Osvobozeného divadla do moderních aranží. A také se oženil s kubánskou tanečnicí. Nejvýraznější změny za poslední roky prozradil Janu Rosákovi zpěvák Ondřej Ruml.

Ondřej Ruml prý už před pěti lety koketoval s myšlenkou natočit album, které by bylo stoprocentně v jeho režii. Inspirací mu byl Bobby McFerrin, který se většinou obejde bez hudebních nástrojů. Český zpěvák se ostatně specifické disciplíně věnuje už dlouhou dobu. 

„Napadlo mě, že by bylo dobrý to nějakým způsobem vměstnat do nějakého celku. Uzavřít jakoby určitou etapu, kterou jsem absolvoval za posledních, dejme tomu, pět let, kdy jezdím po koncertech a vystupuju jak s kapelou, tak i sám s looperem. S takovou krabičkou, která mně pomáhá nahrávat zvukový smyčky a já tím udělám celou píseň a celej vlastně hodinu a půl program. Koncert absolvuju sám, takže to pak logicky vyústilo v to, že natočím stejným způsobem desku.“ 

Ondřej Ruml, Jan Rosák - Foto: Jana Kudláčková

Ondřej Ruml, Jan RosákFoto: Jana Kudláčková

Další životní období odstartovala svatba s kubánskou tanečnicí Doris Martinez. S ohledem k její profesi by se vzájemná pracovní spolupráce nabízela, Ondřej Ruml se ale snaží soukromý život oddělovat. Spolu proto nevystupují. 

„Je to trochu klišé, ale mně se líbí, když muž a žena spolu tráví čas ne prací. Že prostě buď můžeme jít na oběd, do kina, jet na kole na výlet, jet se vykoupat do řeky nebo něco takového. Takže pracovat, i když přeci jen u nás umělců je dejme tomu náš koníček naše práce, tak bych přesto řekl, že je lepší práci dělit.“ 

Jak probíhala spolupráce se Zdeňkem Svěrákem na písni Stonožka? A proč fascinuje Ondřeje Rumla asijská kuchyně? Poslechněte si celý rozhovor!
Pořad: Tandem  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: pátek 11:04, sobota 04:04,  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas