O regionálním vysílání

Vysílací studio

Vysílací studio

Český rozhlas provozuje 14 regionálních stanic. Jejich působnost vychází z územně-správního uspořádání České republiky, kdy v každém kraji vysílá jedno regionální studio sídlící v krajském městě. Dohromady tvoří regionální stanice síť, která je zaměřena na identickou cílovou skupinu posluchačů.

Charakter vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu odpovídá jejich hlavnímu sloganu „Rádio vašeho kraje“ – tedy čistě regionální stanice žijící se svými posluchači v regionu, která se zabývá jejich běžnými problémy a poskytuje jim důležité a užitečné informace pro každý den. 

Regionální program akcentuje regionální informace (včetně servisních, jako jsou počasí nebo doprava), spotřebitelská témata (poradny orientované na běžné každodenní problémy a nabídka pomoci při jejich řešení), zábavné žánry a písničky na přání. Velký důraz klade na interaktivitu, přímý kontakt s posluchači. Hudební program tvoří převážně česká hudba v žánrech pop, pop-country, country a folk, navíc citlivě obohacená o určitá krajová specifika. Regionální stanice jsou zároveň jediným programovým okruhem Českého rozhlasu, který svým posluchačům nabízí folklórní a lidovou hudbu a dechovku. 

Jak si svou regionální stanici naladíte
přehled FM frekvencí uvidíte po kliknutí na linky: 

Český rozhlas Brno
Český rozhlas České Budějovice
Český rozhlas Hradec Králové
Český rozhlas Liberec
Český rozhlas Olomouc
Český rozhlas Ostrava
Český rozhlas Pardubice
Český rozhlas Plzeň (Plzeňský a Karlovarský kraj)
Český rozhlas Regina DAB Praha
Český rozhlas Region (Praha a střední Čechy)
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Vysočina
Český rozhlas Zlín  

Autor:  Jan Menger

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas