Z regionu18. dubna  2016 v 08:58  

V Bečově nabízí unikátní sportovní vyžití. Jedním ze zážitků může být ferratový výstup

Nejtěžší varianta bioferraty - Foto: Pavel Halla

Nejtěžší varianta bioferratyFoto: Pavel Halla

Před 11 lety začala v Bečově nad Teplou obnova tamní botanické zahrady. Za tu dobu se podařilo zachránit nejen většinu vzácných dřevin, ale vysadit i druhy nové. Vznikla tu odpočinková místa, volnočasový areál pro děti a také první česká bioferrata.

„Ferrata je zajištěná skalní stezka, která umožňuje nebo zpříjemňuje průchod skalním, mnohdy nebezpečným nebo krkolomným terénem,“ popisuje vedoucí botanické zahrady Jiří Šindelář. 

V případě té bečovské je tam použita spousta železných prvků, proto se jí někdy říká železná cesta. Vznik ferrat je datován do období první světové války, kdy si při bojích v italských Alpách vojáci budovali takové cesty, aby se dostali na frontovou linii. 

„My tady máme letos dobudovanou druhou etapu té naší ferraty o celkové délce 155 metrů. Ten velmi náročný úsek je dlouhý 70 metrů a 70 metrů je věnován nácviku pohybu po té ferratě pro děti a méně zkušené lezce,“ upřesňuje Jiří Šindělář. 

„Při dodržování veškerých pravidel, kterými jsou především správný způsob jištění a správné vybavení, je ferrata je zcela bezpečná,“ ujišťuje na závěr Šindelář. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Kamenný Dvůr
  Srážky: sněžení, Cheb - Aš
  Od 17.2.2018 23:55 do 18.2.2018 17:30; na silnici 6 u obce Bochov okres Karlovy Vary; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava strojního zařízení z obce Plzeň do přístavu v obci Lovosice. Nadměrný ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace