Z regionu11. října  2017 v 07:36  

Bublavské záchranné stanici pomáhá SOS box na zraněná zvířata

Správce záchranné stanice Drosera Vladimír Tomáš Smolík ukazuje přenosnou schránku na zvířata, která funguje podobně jako dětské babyboxy v nemocnicích. Lidé zde mohou nechat zraněná zvířata - Foto: Slavomír Kubeš,  ČTK

Správce záchranné stanice Drosera Vladimír Tomáš Smolík ukazuje přenosnou schránku na zvířata, která funguje podobně jako dětské babyboxy v nemocnicích. Lidé zde mohou nechat zraněná zvířataFoto: Slavomír Kubeš, ČTK

Záchranná stanice Drosera v Bublavě používá SOS box, kam lidé mohou dávat v době nepřítomnosti personálu zraněná zvířata. Zvířecí varianta babyboxu už pomohla téměř třicítce zraněných nebo opuštěných zvířat.

SOS box je dřevěná bedna, ve které je umístěn přepravní box na zvířata. Vejdou se tam až zvířata velikosti psa nebo lišky. 

„Využíváme ho, když tu nikdo není. Na svoz zvířat jsem většinou sám, a když tu nejsem, mohou lidé nalezené zvíře dát do boxu. Začalo to kosem, bylo tam i lišče, ježci nebo dokonce i pes, i když nejsme útulek pro psy," uvedl vedoucí stanice Vladimír Tomáš Smolík. 

Lidé už tam podle něj dali 28 zvířat. Právě nyní je období, kdy lidé nacházejí a snaží se zachránit právě malé ježky. 

Drosera se ale snaží především zachránit zraněná zvířata. Slouží tak jako zvířecí nemocnice. Okolo 70 procent zvířat, která se do stanice dostanou, se vrací do přírody. Zůstávají jen ta, která by v přírodě už nepřežila. 

Stanice, která se před třemi lety přestěhovala na nové místo na kraji obce, plánuje úpravy, které by poskytly lidem možnost se na zvířata i podívat. Zatím to možné není. Venkovní voliéry a možnost, aby lidé přispěli na provoz, by mohly pomoci i stanici, která žije hlavně z darů sponzorů a práci dobrovolníků. 


Zde se nachází záchranná stanice Drosera
Autor:   ČTK
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Karlovy Vary - obchvat
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Kamenný Dvůr
  Srážky: sněžení, Poříčí

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace