Z regionu8. června  2017 v 16:02  

Festivalové filmy se budou poprvé promítat i mimo Karlovy Vary

Karlovy Vary už nebudou jediným festivalovým místem - Foto: Filip Jandourek

Karlovy Vary už nebudou jediným festivalovým místemFoto: Filip Jandourek

Filmy uváděné na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu se budou poprvé promítat i mimo Karlovy Vary. Dohodl se na tom Karlovarský kraj s vedením festivalu. Kraj chce také využít festival k lepší propagaci.

„Po mnoha letech se podařilo dohodnout s vedením festivalu, že se nebude promítat jen v Karlových Varech, ale i v Sokolově, Chebu, Mariánských Lázních, Ostrově, Chodově a v jednání je i Jáchymov. Zatím máme dojednánu jednu filmovou projekci v týdnu, ale chtěli bychom dvě," uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. 

Další z letošních novinek tak je, že všichni akreditovaní návštěvníci festivalu dostanou seznam pamětihodností v kraji, které mohou navštívit za zlevněné vstupné. Kraj nabídne i soutěž pro své obyvatele, v níž budou mít možnost získat vstupenky na filmová představení, aniž by museli stát dlouhé fronty. 

Nové vedení hejtmanství také zrušilo tradiční festivalový večer kraje, který se odehrával pro zvané hosty na karlovarském letišti. Místo toho chce pro rodiny s dětmi uspořádat zábavné odpoledne Roztančeme filmový festival. 

Karlovarský kraj dával v minulých letech festivalu osm milionů korun ročně. Letos má v rozpočtu pět milionů. O dalších třech ale bude ještě tento měsíc rozhodovat krajské zastupitelstvo. 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  ulice Vítězná, Sokolov, okr. Sokolov, stavební práce, zúžené jízdní pruhy, Od 26.06.2017 07:00 Do 31.08.2017 23:59, zvláštní užívání a částečná uzavírka- výstavba chodníku a parkoviště., Vydal: Městský ...
  místní komunikace, v katastru obce Karlovy Vary, okr. Karlovy Vary, uzavřeno, Od 23.06.2017 00:00 Do 30.09.2017 00:00, V Karlových Varech, k. ú. Rybáře bude úplně uzavřena lávka nad ul. Sedlecká "Lávka ...
  místní komunikace, Sokolov, okr. Sokolov, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 24.06.2017 16:00 Do 25.06.2017 01:00, Sokolov, místní komunikace - zvláštní užívání - kulturní akce "Hurá prázdniny - ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace