Z regionu16. května  2017 v 12:43  

Hokejisty Karlových Varů povede čerstvý mistr extraligy Martin Pešout

Hokejový trenér Martin Pešout - Foto: Kometa Brno

Hokejový trenér Martin PešoutFoto: Kometa Brno

Hokejisté karlovarské Energie odstartovali přípravu na nadcházející sezonu. První tréninkové dávky polykali hráči už pod vedením nového hlavního trenéra Martina Pešouta, který společně s Tomášem Mariškou a Pavlem Kněžickým bude usilovat o návrat západočeského týmu zpět mezi extraligovou elitu.

Padesátiletý kouč není karlovarskému publiku neznámý a zdejší prostředí dobře zná. Do Karlových Varů přišel ze Sokolova v roce 1996, kdy nastoupil na pozici sekretáře klubu a trenéra dorostu. V letech 1999-2001 na západě Čech plnil roli asistenta trenéra po boku Miloše Říhy, později se přesunul k juniorskému týmu jako hlavní kouč. 

Později působil například v pražské Slavii nebo u reprezentační osmnáctky. Jako hlavní trenér působil Pešout také ve slovenské Skalici a v prvoligových mužstvech Kadaně a Chomutova. 

Na konci ledna 2011 se Martin Pešout znovu vrátil do Karlových Varů, když nejprve asistoval Václavu Baďoučkovi, a společně se jim podařilo vybojovat předkolo play-off. V dalším roce pak spolupracoval s Vladimírem Kýhosem. 

Naposledy působil padesátiletý kouč jako asistent trenéra v Kometě Brno, kde získal hned tři medaile. V ročníku 2013/14 to bylo stříbro, o rok později bronz a své angažmá zakončil zlatou tečkou. Kometa nejkratším možným způsobem ve finále přetlačila Liberec a stala se mistrem nedávno skončené sezony. 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Karlovy Vary - obchvat
  místní komunikace, Karlovy Vary, okr. Karlovy Vary, uzavřeno, práce na silnici, Od 06.09.2017 00:00 Do 04.12.2017 23:59, Rekonstrukce železničního nadjezdu, Karlovy Vary, ulice Hraniční., Objížďka - obousměrná: ...
  ulice nábřeží Petra Bezruče, Sokolov, okr. Sokolov, přes: ulice 5. května, uzavřeno, práce na silnici, Od 22.11.2017 00:00 Do 20.12.2017 23:59, Sokolov, Nábřeží Petra Bezruče, ul. 5.května- stavební práce ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace