Z regionu5. října  2017 v 17:39  

Ostrov má nový atletický stadion. Město přišel na 50 milionů korun

Nový atletický stadion v Ostrově - Foto: Zdeněk Trnka

Nový atletický stadion v OstrověFoto: Zdeněk Trnka

V Karlovarském kraji vznikl nový atletický areál. Radnice Ostrova ho postavila místo nevyhovujícího fotbalového hřiště. Zemní a stavební práce trvaly jeden rok.

Výstavba významně proměnila okolí jedné z místních základních škol. Její žáci teď mohou využívat nejen školní tělocvičny a bazén, ale také nejmodernější atletický stadion v regionu. Sportoviště je zázemím místního atletického klubu. V nejbližší době správa areálu vypracuje za pomoci města návštěvnický řád pro veřejnost. 

Přestavbou nevyhovujícího fotbalového hřišti vznikl otevřený prostor s běžeckou dráhou, multifunkčním hřištěm a sektory pro skokové disciplíny, hod oštěpem, koulí a kladivem. Nově postavené šatny jsou samozřejmě bezbariérové. K dispozici je sociální zázemí a společenská místnost. 

„Je to všechno úplně nové. Teď to bude trvat přibližně rok, než se vše takříkajíc usadí, říká v této souvislosti správce areálu Pavel Krška.  

Podle jeho slov bude sportoviště otevřené i přes zimu. Využívat toho chtějí zejména běžci, které prý od tréninku neodradí ani sníh anebo mráz. 

Nový atletický stadion v Ostrově - Foto: Zdeněk Trnka

Nový atletický stadion v OstrověFoto: Zdeněk Trnka

Nový sportovní areál si veřejnost poprvé prohlédla v rámci dne otevřených dveří. Ještě předtím ale stadion začal sloužit pro potřeby přilehlé základní školy. A učitel tělesné výchovy Michal Smažík oceňuje, že sportoviště je vybaveno moderními přístroji. Například startovacími bloky. 

„Když je všechno nové a funguje, ty děti to ohromně baví. A k pohybu je přemlouvat rozhodně nemusím. Je vidět, že se jim moderní areál líbí,“ glosuje Michal Smažík. 

Představitelé radnice původně odhadovali, že za projekt zaplatí 70 milionů korun. Výsledná částka je ale nižší. Díky tendru, a pak také díky tomu, že je projekt skromnější, než původní plány. 

Autor:  Zdeněk Trnka
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  D6, mezi km 164.5 a 168.6, ve směru Cheb, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 26.02.2018 07:00 Do 26.02.2018 12:00, Úklid odpadků od exitu 164 Dolní Dvory k exitu ...
  silnice I/6 (ulice Stará Kysibelská), v katastru obce Karlovy Vary, okr. Karlovy Vary, zúžené jízdní pruhy, Od 26.02.2018 08:00 Do 19.03.2018 16:00, Částečná uzavírka provozu na silnici I/6 u Karlových ...
  ulice 17. listopadu, Cheb, okr. Cheb, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 19.02.2018 08:00 Do 30.04.2018 23:59, jednosměrná uzavírka provozu na místní komunikaci 17. listopadu v úseku ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace