Z regionu10. srpna  2017 v 10:38  

Rekonstrukce hotelu Thermal začne zřejmě až příští rok

Hotel Thermal - Foto: Zdeněk Trnka

Hotel ThermalFoto: Zdeněk Trnka

Rekonstrukce hotelu Thermal v Karlových Varech začne zřejmě až na začátku příštího roku. V současné době pokračují přípravy projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele technologií. Oprava lázeňského hotelu měla začít původně hned po skončení filmového festivalu.

Celkové náklady na rekonstrukci jsou zatím odhadovány na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuty náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu. 

Kromě celkové rekonstrukce, která se bude dělat za plného provozu a nemá ovlivnit příští ročník filmového festivalu, ale nyní vedení hotel řeší i škody, které před nedávnem způsobil požár balneoprovozu v podzemních podlažích hotelového komplexu. 

Škody způsobené požárem se průběžně upřesňují podle toho, jak postupují rekonstrukční práce. Současný odhad škod je asi 15 milionů korun. 

„Požárem byly poškozeny ve větší míře především prostory prvního a druhého suterénu, ve kterých jsou umístěny lázeňské provozy a wellness procedury. V prvním suterénu už jsme provoz obnovili. Rekonstrukční práce v druhém suterénu, kde je rozsah škod největší, si vyžádají asi 6-8 týdnů," dodal Jakub Vintrlík z tiskového odboru ministerstva financí, které hotel v majetku státu spravuje. 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Srážky: sněžení, Poříčí
  ulice Tyršova, Mariánské Lázně, okr. Cheb, uzavřeno, obecné ohrožení, Od 18.12.2017 08:00 Do 19.12.2017 23:59, Kácení dřevin, Vydal: Městský úřad Mariánské Lázně
  silnice I/6, v katastru obce Vrbice, část obce Skřipová - v katastru obce Bochov, část obce Herstošice, okr. Karlovy Vary, opakované krátkodobé uzavírky, Od 19.12.2017 02:00 Do 19.12.2017 03:00, úplná ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace