Z regionu3. listopadu  2017 v 09:05  

V Bublavě na Sokolovsku odstraňují následky vichřice. Práce potrvají do Vánoc

Následky vichřice v Bublavě na Sokolovsku - Foto: Zdeněk Trnka

Následky vichřice v Bublavě na SokolovskuFoto: Zdeněk Trnka

Specializované firmy začaly v Bublavě u Kraslic likvidovat pozůstatky víkendové vichřice. Na sjezdové tratě popadaly desítky stromů. Kromě sjezdových tratí poničily stožáry lanovek, jejich kabinky a vlečná lana. Zimní sezónu chtějí v areálu přesto zahájit podle původního plánu.

Škody způsobené vichřicí zatím pracovníci skiareálu Bublava vyčíslit nedokážou. V blízkosti lanovek a sjezdových tratí totiž stále leží desítky vyvrácených kmenů. Některé z nich silný vítr přelomil a rozštípal. K velké části technického zázemí se proto pracovníci areálu nedostanou. Stromy jsou stále nebezpečné a čas od času se nějaký kmen uvolní a ohrožuje okolí. 

Následky živelné pohromy si hned v začátku pracovního týdne přijíždělo fotografovat velké množství zvědavců. „Většina z nich riskovala zdraví. Do lesa by se ještě několik dní nemělo vůbec vstupovat. Ani my k našim lanovkám nesmíme, a nemůžeme tudíž odhadnout, kolik budou nakonec opravy stát,“ řekl ředitel skiareálu Bohumil Havel. 

Podle jeho odhadů odstraní specializovaná firma nejhorší spoušť přibližně do jednoho týdne. „Naší prioritou je zprovoznit do začátku zimní sezóny červenou a modrou sjezdovku. A postupně budeme pokračovat dál,“ uzavírá Havel. 

Bublava na Sokolovsku patří mezi nejmodernější skiareály v regionu. Sjezdové trati spojují obec s nedalekou osadou Stříbrná a leží v blízkosti oblíbených běžeckých tratí. Kromě velké části Sokolovska je lyžařské centrum oblíbené také mezi turisty z blízkého Saska a Bavorska. 

Autor:  Zdeněk Trnka
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  silnice I/20 (ulice Studentská), v katastru obce Karlovy Vary, okr. Karlovy Vary, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 01.03.2018 00:00 Do 15.05.2018 23:59, Omezení provozu na silnici ...
  ulice Komenského, Mariánské Lázně, okr. Cheb, uzavřeno, stavební práce, Od 08.01.2018 07:00 Do 30.04.2018 23:59, Vydal: Městský úřad Mariánské Lázně
  místní komunikace Celní, Plesná, okr. Cheb, uzavřeno, stavební práce, Od 01.01.2018 00:00 Do 15.05.2018 23:59, Úplná uzavírka provozu na silnici III/21240 (ul. Celní), úsek od křižovatky s ulicí Zahradní ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace