Z regionu3. listopadu  2017 v 09:05  

V Bublavě na Sokolovsku odstraňují následky vichřice. Práce potrvají do Vánoc

Následky vichřice v Bublavě na Sokolovsku - Foto: Zdeněk Trnka

Následky vichřice v Bublavě na SokolovskuFoto: Zdeněk Trnka

Specializované firmy začaly v Bublavě u Kraslic likvidovat pozůstatky víkendové vichřice. Na sjezdové tratě popadaly desítky stromů. Kromě sjezdových tratí poničily stožáry lanovek, jejich kabinky a vlečná lana. Zimní sezónu chtějí v areálu přesto zahájit podle původního plánu.

Škody způsobené vichřicí zatím pracovníci skiareálu Bublava vyčíslit nedokážou. V blízkosti lanovek a sjezdových tratí totiž stále leží desítky vyvrácených kmenů. Některé z nich silný vítr přelomil a rozštípal. K velké části technického zázemí se proto pracovníci areálu nedostanou. Stromy jsou stále nebezpečné a čas od času se nějaký kmen uvolní a ohrožuje okolí. 

Následky živelné pohromy si hned v začátku pracovního týdne přijíždělo fotografovat velké množství zvědavců. „Většina z nich riskovala zdraví. Do lesa by se ještě několik dní nemělo vůbec vstupovat. Ani my k našim lanovkám nesmíme, a nemůžeme tudíž odhadnout, kolik budou nakonec opravy stát,“ řekl ředitel skiareálu Bohumil Havel. 

Podle jeho odhadů odstraní specializovaná firma nejhorší spoušť přibližně do jednoho týdne. „Naší prioritou je zprovoznit do začátku zimní sezóny červenou a modrou sjezdovku. A postupně budeme pokračovat dál,“ uzavírá Havel. 

Bublava na Sokolovsku patří mezi nejmodernější skiareály v regionu. Sjezdové trati spojují obec s nedalekou osadou Stříbrná a leží v blízkosti oblíbených běžeckých tratí. Kromě velké části Sokolovska je lyžařské centrum oblíbené také mezi turisty z blízkého Saska a Bavorska. 

Autor:  Zdeněk Trnka
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Karlovy Vary - obchvat
  Od 18.11.2017 17:55 do 20:00; na silnici 22128 u obce Hroznětín okres Karlovy Vary; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  ulice nábřeží Petra Bezruče, mezi křižovatkami ulic Karla Havlíčka Borovského a Pionýrů, Sokolov, okr. Sokolov, uzavřeno, práce na silnici, Od 16.11.2017 23:44 Do 30.11.2017 23:59, oprava vodovodního ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace