Z regionu13. září  2017 v 13:11  

Začalo vydávání Senior Pasů. O kartu ke slevám mohou žádat lidé nad 55 let

Ještě do konce letošního roku by Senior Pas mohly začít využívat tři tisíce lidí - Foto: Fotobanka Pixabay

Ještě do konce letošního roku by Senior Pas mohly začít využívat tři tisíce lidíFoto: Fotobanka Pixabay

Lidé starší 55 let můžou žádat v Karlovarském kraji o takzvané Senior Pasy. Ty umožní využití a čerpání zvýhodněných cen za služby nebo zboží jak na území regionu, tak i celé České republiky. Týká se to jak zdravotnictví, tak například různých kulturních akcí. Vyřízení karty je zdarma.

O Senior Pas zatím v Karlovarském kraji požádalo 974 seniorů. Ti si prozatím můžou vybrat z 23 poskytovatelů slev. Do konce roku bude ale výběr vyšší. 

„My bychom do konce roku chtěli, aby bylo 50 poskytovatelů slev. Naše vize je, aby jich bylo v příštím roce třeba dvě stě,“ říká náměstek hejtmanky Petr Kubis. 

Zatím jde o běžnou kartu. V budoucnu by se mělo jednat o kartu s čipem, na které by byly nahrané například některé zdravotní údaje vlastníka Senior Pasu. 

Zájemci můžou o Senior Pas požádat několika způsoby. Buď vyplněním papírového formuláře, nebo na internetových stránkách projektu www.seniorpasy.cz, a také na různých akcích, které Karlovarský kraj chystá. Bude to například 1. října u karlovarského hotelu Thermal při oslavě Mezinárodního dne seniorů nebo 5. října v Sokolově u příležitosti vyhlášení Seniora roku. 

„Senior vypíše své registrační údaje do formuláře. Na základě toho my vystavíme kartičku, kterou mu pošleme přímo až domů. A okamžikem podpisu na zadní straně je ta karta platná. Každý poskytovatel je označen nálepkou, že slevu poskytuje. Senior se prokáže a na základě této kartičky dostane slevu na tu danou aktivitu, službu nebo zboží,“ popisuje jednatel společnosti Petr Petkovský. 

V Karlovarském kraji je zhruba 62 tisíc seniorů 

Vedení kraje odhaduje, že do konce letošního roku by Senior Pas mohly začít využívat až tři tisíce z nich. Do budoucna také hejtmanství připravuje místa, kam budou moci senioři přijít o kartu zažádat a třeba se také poradit o nějakém problému. 

„My bychom ta místa chtěli instalovat do informačních center i do jednotlivých měst a obcí. V některých dnech by tam byla i právní poradna a další služby,“ dodává hejtmanka Jana Vildumetzová. 

Karlovarský kraj dal na realizaci Senior Pasu s pomocí státní dotace zatím přes půl milionu korun, příští rok do něj chce vložit přibližně další jeden milion. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Karlovarský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Karlovy Vary - obchvat
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Kamenný Dvůr
  Od 21.2.2018 07:30 do 09:35; v ulici Závodu míru v obci Nejdek okres Karlovy Vary; nehoda; 2x OA bez zranění, PČR

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace