Lékaři bez hranic

 
AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Demokratická republika Kongo: horšící se situace na východě země

Zmínky v médiích týkající se Demokratické republiky Kongo věnovaly v roce 2007 jen malou pozornost humanitární krizi, jež vzniká na východě země v provincii Severní Kivu... (pokračování)

Články

Nastolení "demokratického klimatu" v DR Kongo

V regionu Nyanzale nachází útočiště početné množství uprchlíků, kteří si zde budují provizorní přístřeší. Lékaři bez hranic v Nyanzale léči podvýživu, poskytují konzultace ve zdravotnických centrech a podporují oběti sexuálního násilí. - Autor:Elisabeth  Lipsewers

03.11.2008 Zda se podaří v blízké době zdárně vyřešit situaci v DR Kongo, to je podle odborníků velmi složitá otázka. V prvé řadě je potřeba zajistit základní podmínky k životu, zkvalitnit služby (jako školství, zdravotnictví, rozvoj dopravní sítě), uklidnit boje mezi sousedními státy a stabilizovat politickou situaci.

Plné znění

Po stopách historie nedávné...

Kongo (Zair) - poloha

31.10.2008 V tomto článku jsme vám nabídli starší historický vývoj dnešního území Demokratické republiky Kongo. Podívejte se, jaké události ovlivnili zem po roce 1960.

Plné znění

Kongo - zlatý důl

V Nyanzale (provincie v Severním Kivu), se tým Lékařů bez hranic zaměřuje ambulantní léčbu podvyživených dětí. Vyjíždí také do okolních vesnic, aby zde ošetřovali děti trpící podvýživou a pečuje o oběti sexuálního násilí. - Autor:Coralie  Lechelle

30.10.2008 DR Kongo - země sexuálního násilí a hlavně ozbrojených konfliktů, do kterých zasahuje nejedna sousední země Konga. Proč? Odpověď souvisí s neuvěřitelným nerostným bohatstvím, které tato země ukrývá. Kromě koltánu - rudy, která je potřebná například pro výrobu mobilů - hýbou konfliktem v Demokratické republice Kongo i další suroviny. Jaké, to nám prozradil PhDr. Jan Záhořík z Katedry antropologických a historických věd Západočeské univerzity v Plzni.

 
Nerostné bohatství Konga (PhDr. Jan Záhořík)
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  


Dvě autentické výpovědi znásilněných žen

Sexuální násilí na ženách v DRK - Autor:Cédric  Gerbehaye

30.10.2008 Kromě rozsáhlé humanitární krize na území Demokratické republiky Kongo se především místní ženy stávají často obětmi sexuálního násilí. Přečtěte si dva příběhy, které zachytili jako svědectví skutečných událostí Lékaři bez hranic.

Plné znění

Archiv

Klikaté cesty bílých šamanů

Leonardo - Autor:Marek Václavík

Nabízíme vám obrazový a zvukový záznam diskuse, která proběhla v Městské knihovně v Praze.


Obrazem

Sexuální násilí na ženách v DRK

Sexuální násilí na ženách v DRK - Autor:Cédric  Gerbehaye

Sexuální násilí je běžnou součástí života v Demokratické republice Kongo, o které je nutné otevřeně hovořit, odsoudit ji a všemi možnými prostředky se snažit ji odstranit. Prohlédněte si sérii uměleckých fotografií znásilněných žen, která je pojata velmi citlivě.

Plné znění

Očkování, válečná zranění, podvýživa a další

Cesty do izolovaných vesnic vedou kudy se dá. - Autor:Pascale  Zintzen

Důležitu částí práce Lékařů bez hranic je očkování proti dětským nemocem. Očkovací programy jsou ale náročnější než by se mohlo zdát. Cesta za pacienty může trvat až několik dní chůze. Podívejte se, jak zachytil práci Lékařů bez hranic Pascale Zintzen.

Plné znění

Lékaři pomáhají nejen uprchlíkům

Likasi, provincie Katanga - Autor:François  Dumont

Násilí, nejistota, epidemie, podvýživa a sexuální násilí - to jsou slova, která nejlépe charakterizují situaci v současné Demokratické republice Kongo. Řada lidí prchá ze svých domovů. Chaos a nedostatečná lékařská péče napomáhají vzniku epidemií.

Plné znění

Demokratická republika Kongo v obraze

Malé dítě v péči v Centru léčby cholery Lékařů bez hranic v Buhimby, blízko Gomy. - Autor:Guillaume Le Duc

Lékaři bez hranic poskytují v Demokratické republice Kongo širokou škálu zdravotnické pomoci v mnoha regionech. Bezpečnostní situace se na celém území bohužel neuklidňuje, a tak je jejich práce stále potřebnější.

Plné znění

Ebola v Kongu

Lékaři bez hranic v září 2007 v Kampungu ve východním Kasaipéči.Tým, který tvoří 65 spolupracovníků, z toho 18 mezinárodních, izoluje nemocné a vyhledává nové případy v sousedních oblastech. - Autor:Pascale  Zintzen

Přesně před rokem řádila v Kongu krvácivá horečka - ebola. Vybrala si řadu lidských obětí mezi místními obyvateli. I v tomto případě pomáhali Lékaři bez hranic.

Plné znění

Český rozhlas Leonardo
Lékaři bez hranic

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2018 Český rozhlas