Lékaři bez hranic

 
AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

V roce 2008 jsme se věnovali desítce nejzávažnějších humanitárních krizí světa. 

Středoafrická republika, Srí Lanka, podvýživa, TBC - to jsou jen některé oblasti a problémy světa, které se netěší dostatečné pozornosti a s ní související humanitární pomoci. Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic (Medecins sans frontieres) vytvořila v roce 2008 už po desáté seznam humanitárních krizí, na které bychom neměli zapomínat.

Na seznamu humanitárních krizí jsou často oblasti, kde jsou bezprostředně ohrožovány životy lidí - místních i těch, kteří se rozhodli pomáhat. Prostřednictvím fotogalerií si můžete udělat představu o tom, v jakých podmínkách Lékaři bez hranic pracují. Řekněte sami, víte, jak vypadá běžná nemocnice například v Kolumbii?

Registrace u Mobilní zdravotní jednotky poskytované Holandským a Kolumbijským Červeným Křížem a čekání na lékařskou kontrolu. - Autor:Marie Zázvorková
Registrace u Mobilní zdravotní jednotky poskytované Holandským a Kolumbijským Červeným Křížem a čekání na lékařskou kontrolu.
Autor:   Marie Zázvorková  

Na webových stránkách www.rozhlas.cz/lekari najdete kromě článků a fotografií také záznamy souvisejících pořadů z vysílání ČRo Leonardo, videa a svědectví pracovníků Lékařů bez hranic přímo z místa.


Klikaté cesty bílých šamanů

Leonardo - Autor:Marek Václavík

Nabízíme vám obrazový a zvukový záznam diskuse, která proběhla v Městské knihovně v Praze.


Třetí dimenze o projektu Deset zapomenutých krizí světa

Nabízíme vám obrazový a zvukový záznam diskusního pořadu Třetí dimenze, který vysílal Český rozhlas Leonardo v lednu tohoto roku. Hosty ve studiu byly Lucia Ďuricová z české kanceláře Lékařů bez hranic a Terezie Hurychová, zdravotní sestra se zkušenostmi z mnoha mezinárodních misí.


Humanita nezná hranic

Poslechněte si také další pořady věnované humanitární pomoci:

Třetí dimenze: Humanita nezná hranic

Vstupte! S MUDr. Zdeňkem Rossmannem

Třetí dimenze: Každodenní život v Kosovu


Český rozhlas Leonardo
Lékaři bez hranic

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas