Lékaři bez hranic

 
AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Srí Lanka: civilisté v křížové palbě válčících stran

Civilní obyvatelstvo sevřené na východě a severu země uprostřed bojů mezi vládními silami a vojsky Tygrů osvobození tamilského Ílamu nepřestává žít ve strachu. Boje na Srí Lance trvají střídavě už téměř 25 let, avšak samotnému konfliktu, především pak jeho civilním obětem, se dostává jen velmi málo pozornosti. Cílené bombardování, zabíjení, výbuchy min, sebevražedné atentáty, únosy, nucené odvody, vydírání, omezování pohybu a svévolné zavírání do vězení - to vše činí každodenní život na Srí Lance stále více svízelnějším.

Od obnovení velkých bojů v srpnu 2006 byly vysídleny a na humanitární pomoci se staly závislými statisíce obyvatel. Již tak vážná situace je dále komplikovaná všeobecně panujícím ovzduším nepřátelství a nedůvěry k humanitárním organizacím, jež způsobuje, že krizová humanitární pomoc je stále více omezována a civilní obyvatelstvo trpí její nedostupností.

Současně s tím je v oblastech blízko frontové linie kritický nedostatek zdravotnického personálu a nemocnice přestávají být schopny ošetřovat zraněné. Poté co se v roce 2006 museli Lékaři bez hranic z postižených oblastí evakuovat, poskytují nyní lékařskou, porodnickou a chirurgickou pomoc v Point Pedru, Vavuniyi, Kilinochchi a Mannaru.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Lékaři bez hranic
v rubrice: Srí Lanka

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2018 Český rozhlas