Lékaři bez hranic

 
AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Zimbabwe: politické a ekonomické zmatky podněcují zdravotnickou krizi

I v roce 2007 pustošily Zimbabwe nezaměstnanost, vymykající se kontrole, astronomická inflace, nedostatek jídla a politická nestabilita. Podle odhadů opustila zemi až čtvrtina z původních 12 milionů obyvatel... (pokračování)

Články

Nepříliš nadějná budoucnost

Vlajka Zimbabwe - Autor: www.flags.com

30.11.2008 Jak to v hladomorem a cholerou postiženém Zimbabwe bude pokračovat dál? Zůstane u moci Robert Mugabe a humanitární katastrofa dosáhne děsivých rozměrů a nebo zvítězí racionální opoziční proud a země se otevře finanční pomoci mezinárodního společenství? Poslechněte si prognózy PhDr. Hulce.

Plné znění

Budoucí výzvy

Zeměkoule - Autor:Milan Baják

27.11.2008 Z předchozích článků projektu 10 zapomenutých krizí světa v měsíci listopadu už víte, že jedním z hlavních zdravotních problémů Zimbabwe je promořenost obyvatel HIV/AIDS. Problém si žádá globální řešení. Existuje nějaké?

Plné znění

Zlepšení dostupnosti léčby

HIV pozitivní pacient na vyšetření v nemocnici Mpilo v Bulawayu. Spolupráce zahraničních spolupracovníků Lékařů bez hranic s těmi místními je velmi důležitá. Částo bourá problémy v komunikaci. - Autor:Michael G. Nielsen

24.11.2008 Jedním z problémů řešení situace šíření HIV/AIDS v různých zemích světa je nedostupnost antivirových léků. Je možné vůbec zajistit, aby se všem potřebným v Zimbabwe dostala účinná léčba? Inspiraci je možné hledat v Brazílii.

Plné znění

Virus HIV nezabíjí, nakažení umírají na infekce

MOŽNOST LÉČBY DODÁVÁ ODVAHU K TESTU NA HIV - Autor:Martin Beaulieu

19.11.2008 Člověk může být nakažený virem HIV po dobu 3 až 10 let, aniž by se objevily příznaky onemocnění. Není možné rozpoznat HIV pozitivní osobu bez laboratorních testů, ty však nejsou v mnoha rozvojových zemích dostupné.

Plné znění

Archiv

Klikaté cesty bílých šamanů

Leonardo - Autor:Marek Václavík

Nabízíme vám obrazový a zvukový záznam diskuse, která proběhla v Městské knihovně v Praze.


Obrazem

HIV si nevybírá

Základní pravidla lékařské etiky platí v každé zemi a společnosti. Projev empatie pomáhá na celém světě. - Autor:Michael G. Nielsen

Podívejte se na třetí fotogalerii, kterou vám můžeme nabídnout díky spolupracovníkům Lékařů bez hranic. Zachycuje práci pediatra v nemocnici Mpilo v Bulawayu, kde poskytují lékaři antiretrovirovou léčbu více než 6000 pacientů.

Plné znění

Lékaři bez hranic pomáhají v Zimbabwe HIV pozitivním

Podvyživené HIV pozitivní dítě je utěšováno lékařem v pediatrickém oddělení v nemocnici Mpilo v Bulawayu. - Autor:Michael G. Nielsen

Pandemicky šířící se virus HIV v zemích Afriky, včetně Zimbabwe, je velkou výzvou pro Lékaře bez hranic. Vyhledávají potenciální nakažené, provádějí jejich testování a poskytují retrovirovou léčbu. Práce je to těžká, protože HIV/AIDS bývá místními vnímáno jako stigma.

Plné znění

Zimbabwe: pomoc ženám s dětmi

Zdravotní sestra Elsa a školitel Jabulani hovoří s matkami dětí v terapeutickém centru. Provádějí školení o hygieně, protože nedostatečná hygiena je častou příčinou vzniku průjmových onemocnění u dětí. - Autor:Miguel Cuenca

Zimbabwské nemocnice a lékařská střediska navštěvují především místní ženy. Lékaři bez hranic jim neposkytují jen zdravotní péči, ale předávají jim i celou řadu důležitých informací v oblasti výživy, hygieny a bezpečného sexu. Podívejte se na první fotogalerii, která zachycuje práci Lékařů bez hranic.

Plné znění

Český rozhlas Leonardo
Lékaři bez hranic

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2018 Český rozhlas