Lukáš Přibyl

Kampaň Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muza v Praze k výchově proti rasismu a xenofobii - Foto: © Židovské muzeum v Praze

Kampaň Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muza v Praze k výchově proti rasismu a xenofobiiFoto: © Židovské muzeum v Praze

Zapomenuté transporty...

Politolog, režisér, scenárista a producent Lukáš Přibyl se narodil v roce 1973 v Ostravě. Studoval politologii a blízkovýchodní studia na Brandeisově universitě ve Walthamu u Bostonu a během dlouhodobé stáže na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, dále pak mezinárodní vztahy a lidská práva na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, historii v Budapešti a filozofii a náboženství ve Stockholmu. 

Kromě práce na projektech v USA (zejména z oblasti politologie) publikoval v Čechách práce o dějinách českých Židů a podílel se na výstavách v Židovském muzeu v Praze. Série čtyř celovečerních dokumentárních filmů se společným názvem Zapomenuté transporty je jeho prvním filmovým počinem. 

V rozhovoru se Stanislavem Vaňkem, redaktorem časopisu Vesmír budou hovořit zejména o filmu Zapomenuté transporty, chování lidí v extrémních situacích a Academia Filmu Olomouc 2009. 

 MP3 Zvukový záznam pořadu najdete odpoledne v našem archivu.


Zítra ve Vstupte!
 

Zítřejší pořad Vstupte! bude vzpomínkou na člověka, který miloval svou práci a svou energií a nadšením dokázal nadchnout snad každého, s kým se setkal. Po celých 16 let patřilo srdce PhDr. Václava Hanuliaka především Starému Zvolenu - zřícenině hradu, která je od 19. století nazývána Pustý hrad. Prosadil zde soustavný archeologický výzkum, který také až do letošního roku vedl.
 

Pořad: Vstupte!  |  Stanice: ČRo Leonardo
Čas vysílání: Pořad jsme vysílali do 28. února 2013.  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Meteor

Ani v únoru nezapomínejte na sluneční brýle

Únor bílý, pole sílí…a zrak slábne! Pokud se vydáváte na lyžařský svah bez brýlí s ochranou proti ultrafialovému...

Příroda

Predátoři pomáhají kořisti k adaptaci na oteplení

Pokud čelí živočichové tlaku dravců, přizpůsobí se mnohem snáze i dalším nepříznivým vlivům včetně rostoucích...

Planetárium

Další cesta za zatměním a hmota ze vzdálených supernov

Koně Převalského na Dívčích hradech, další vlčata z Českolipska a íránský test nové nosné rakety.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace