Člověk26. dubna  2016 v 20:40  

Ovocný cukr škodí mozku. Nápravu přináší zdravý tuk

Cukr a zuby - Foto: Fotobanka stock.xchng

Cukr a zubyFoto: Fotobanka stock.xchng

Jak může tuk pomáhat proti škodlivým účinkům cukru? Zastánci zdravé výživy zpozorní, ale právě určitý druh tuku je výsledkem bádání vědců z Kalifornské univerzity v Los Angeles, kteří se zaměřili na to, co páchá v lidském těle fruktóza čili ovocný cukr.

Navzdory názvu nedostáváme hlavní příděl fruktózy z ovoce, nýbrž ze sirupu původem z obilí, který se používá jako levné sladidlo do různých průmyslově vyráběných potravin a nápojů. U nás se sirup vyrábí především z pšenice, ve Spojených státech potom z kukuřice. 

Už dříve odborníci věděli, že fruktóza není o nic zdravější než sacharóza (obyčejný cukr z řepy nebo třtiny). Fruktóza je sice na chuť sladší než sacharóza, takže jí stačí méně, zato nenavodí tak silný pocit sytosti. Kalifornští vědci ale přišli s mnohem závažnějším zjištěním: fruktóza se vměšuje do práce genů v našem mozku. Přesněji řečeno chemicky reaguje s DNA v místě, kde se dotčené geny „zapínají“ nebo „vypínají“. 

Fruktóza se sice nejprve dostane jen ke dvěma genům, ale když je „přepne“, spustí tím kaskádu reakcí, které zasáhnou až 900 dalších genů v mozkových buňkách. Některé z nich řídí komunikaci mezi buňkami, jiné látkovou výměnu. Účinky fruktózy nejenže vedou k obezitě, diabetu a nemocím srdce a cév, ale narušují také procesy učení a paměti a mohou zvyšovat riziko duševních nebo neurodegenerativních nemocí. 

Kromě špatné zprávy ale přinesli kalifornští badatelé také jednu dobrou zprávu. Ničivé účinky fruktózy v mozku zastaví kyselina docosahexaenová (DHA). Patří mezi mastné kyseliny a najdeme ji v tuku některých mořských ryb, v některých druzích ořechů, zeleniny a ovoce. V mozku působí blahodárně, posiluje synapse mezi nervovými buňkami a tím prospívá učení i paměti. 

Její účinky vědci ověřili v potkaním bludišti, ve kterém soutěžily tři skupiny potkanů: jedni pili čistou vodu, druhým ji vědci přisladili fruktózou jako limonádu a třetí dostali kromě oslazené vody ještě potravu s DHA. Potkani pod vlivem fruktózového nápoje v bludišti viditelně zaostávali, zatímco jejich soupeři požívající navíc DHA drželi krok s těmi, kteří žádný speciální doping nedostali. 

Autoři pokusu proto upozorňují, že přemíra cukrů v jídle a pití to může našemu mozku pěkně osladit. V dalším bádání se chtějí zaměřit na to, nakolik jsou prospěšné tuky schopné vymazat škodlivé změny na našich genech. 

Autor:  Martin Srb

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Meteor

Mars je planetou sopečných obrů

Mars je horským rekordmanem sluneční soustavy. Jeho štítová sopka Olympus Mons je třikrát vyšší než...

Příroda

Predátoři pomáhají kořisti k adaptaci na oteplení

Pokud čelí živočichové tlaku dravců, přizpůsobí se mnohem snáze i dalším nepříznivým vlivům včetně rostoucích...

Planetárium

Další cesta za zatměním a hmota ze vzdálených supernov

Koně Převalského na Dívčích hradech, další vlčata z Českolipska a íránský test nové nosné rakety.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace