Technologická agentura ČR opět uděluje ceny. Letos za „smart life“

Hlavním tématem letošního udělování cen budou moderní digitální technologie včetně tzv. Průmyslu 4.0 - Foto: Fotobanka Pixabay

Hlavním tématem letošního udělování cen budou moderní digitální technologie včetně tzv. Průmyslu 4.0Foto: Fotobanka Pixabay

Čtvrtý ročník udělování cen Technologické agentury České republiky proběhne tento čtvrtek. Takzvaný Den Technologické agentury představil v Magazínu Leonardo její místopředseda Martin Bunček.

„Cílem je ocenit nejlepší projekty podporované Technologickou agenturou a ukázat, jak jsou tyto projekty úspěšné a prospěšné pro společnost,“ uvádí zástupce agentury. 

Nosnou myšlenkovou linkou letošního ročníku udělování cen je smart life, tedy to, jakým způsobem technologie mění náš život, činí ho lepším a chytřejším. 

Celá akce vyvrcholí večer předáním cen, ale součástí je tradičně i celodenní program v Národní technické knihovně, kde i letos proběhnou zajímavé přednášky s významnými domácími i zahraničními hosty. 

Za co Technologická agentura ceny uděluje a v kolika kategoriích tak činí? „Od loňského roku máme čtyři kategorie: ekonomický přínos, pak řešení pro kvalitu života, kde byla loni laureátem technologie syntetické vakcíny proti borelioze. Dále je to kategorie užitečnost řešení a nakonec originalita řešení.“

„Akce je přístupná pro veřejnost, takže zejména z odborné veřejnosti je kdokoli vítán,“ zve zájemce o technologické novinky Bunček. 

Agentura také poprvé v loňském roce udělovala další speciální cenu: cenu budoucnosti. „Účastníci večera na závěr určí ze čtyř vítězných projektů hlasováním toho, kdo tuto cenu budoucnosti obdrží,“ vysvětluje místopředseda. 

„Ceny Technologické agentury se udělují projektům podporovaným Technologickou agenturou, takže nejsou žádné přihlášky,“ dodává důležitý detail soutěže Martin Bunček. 

Autor:  Veronika Paroulková, Ondřej Čihák
Pořad: Magazín Leonardo  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-pátek 14:35 a 20:40, repríza neděle 14:33  |  Délka pořadu: 26 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Meteor

Česko má 2,75 kosmonauta

Taky jste si mysleli, že jediným českým kosmonautem je Vladimír Remek? Skutečně byl prvním Čechem, který...

Příroda

Predátoři pomáhají kořisti k adaptaci na oteplení

Pokud čelí živočichové tlaku dravců, přizpůsobí se mnohem snáze i dalším nepříznivým vlivům včetně rostoucích...

Planetárium

Další cesta za zatměním a hmota ze vzdálených supernov

Koně Převalského na Dívčích hradech, další vlčata z Českolipska a íránský test nové nosné rakety.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace