Leoš Kosek

Leoš Kosek - Foto: Khalil Baalbaki

Leoš KosekFoto: Khalil Baalbaki

Hudební redaktor ČRo Leonardo

Leoš Kosek - Foto: Khalil Baalbaki

Leoš KosekFoto: Khalil Baalbaki

Vytvářím hudební složku pořadů ČRo Leonardo, jsem dramaturgem hudebních pořadů Nota Bene, připravuji hudební pořady pro zvláštní vysílací schémata, jako spoluautor připravuji a moderuji pořad Hudební cestopis.
 

Po maturitě jsem vystudoval Konzervatoř hudby v Praze, obor dirigování a skladba a oddělení dechových nástrojů (hra na tubu). Pak jsem studoval na FF UK v Praze obory dějiny hudby a estetika. Studia jsem ukončil doktorátem z hudební výchovy na PedF UK. 

V Českém rozhlase znovu pracuji od července 2005 a to jako hudební redaktor a dramaturg Českého rozhlasu Leonardo. To slůvko "znovu" možná potřebuje vysvětlit. V Československém, později Českém rozhlase jsem pracoval od roku 1976 do roku 1999 nejprve jako hudební redaktor Studia mladých a Mikrofóra, později jako vedoucí hudební redakce pro děti a mládež, hudební redaktor redakce zábavy a v posledních letech jako hudební dramaturg ČRo 2 Praha. Pak jsem odešel do TV Nova na post hudebního dramaturga. Po třech letech na Nově jsem byl další tři roky na "volné noze" a mojí hlavní činností byla práce hudebního režiséra a dramaturga pro ČT, Novu i Primu.I v těchto posledních letech jsem pravidelně připravoval "své" pořady pro ČRo 2 - Praha (Toulavé boty a Samomluvy s hudbou). 

Zajímám se o lidové umění, historii a pochopitelně o hudbu. Rád komponuji scénickou hudbu pro rozhlasové pohádky a hry - jsem autorem více než 100 scénických kompozic. 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Meteor

Česko má 2,75 kosmonauta

Taky jste si mysleli, že jediným českým kosmonautem je Vladimír Remek? Skutečně byl prvním Čechem, který...

Příroda

Predátoři pomáhají kořisti k adaptaci na oteplení

Pokud čelí živočichové tlaku dravců, přizpůsobí se mnohem snáze i dalším nepříznivým vlivům včetně rostoucích...

Planetárium

Další cesta za zatměním a hmota ze vzdálených supernov

Koně Převalského na Dívčích hradech, další vlčata z Českolipska a íránský test nové nosné rakety.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace