Gorilí pohádky na Českém rozhlase Leonardo

Na Vánoce nabídne Český rozhlas Leonardo svým posluchačům gorilí pohádky. Jejich hlavní hrdinkou je samozřejmě malá Moja, vystupují v nich však i další obyvatelé gorilího pavilonu v pražské zoo a také gorily z afrických pralesů.

"Český rozhlas Leonardo je stanicí, která popularizuje vědu, ale na Vánoce jsme se rozhodli přijít s touto speciální nabídkou," říká šéfredaktor Ondřej Vrtiška. "Pohádky vznikly na základě projektu Odhalení, který je s naší stanicí neodmyslitelně spjat." 

Gorilích pohádek se ujal legendární rozhlasový režisér Karel Weinlich, namluvila je Tereza Šefrnová a původní hudbu k nim napsali Michal Dvořák a Jiří Janouch. Český rozhlas Leonardo (www.rozhlas.cz/leonardo) je bude vysílat v sobotu 23. 12. od 16.00 hodin, na Štědrý den od 9.00 a od 16.00 hodin, o svátcích od 15:30 hodin. 

Předlohou pro rozhlasové pohádky se stala knížka "Moja a páv", kterou ve spolupráci s Radioservisem vydalo nakladatelství Brio. Knížku lze zakoupit u knihkupců nebo objednat na www.radioservis-as.cz/katalog v sekci Odhalení. Zde lze pořídit i další předměty s logem Odhalení - nejnověji gorilí kalendář na rok 2007 - z výtěžku je podporována ochrana goril v Africe. 

Více o projektu Odhalení: www.rozhlas.cz/odhaleni
Fotografie goril v tiskové kvalitě: www.rozhlas.cz/odhaleni/press  

Pro další informace nás kontaktujte:
Petra Hanzelková
PR a marketing manažer
tel.: 221 55 2802, mob.: 724 540 489 

Nové články v rubrice

 • Pozvánka na diskusi "Geologická záhada - Čechy jako impaktový kráter?"

  Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Geologická záhada - Čechy jako impaktový kráter?", která se uskuteční ve středu 20. června 2007 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

   
 • Pozvánka na diskusi "Věda ve službách umění - Po stopách původnosti"

  Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Věda ve službách umění - Po stopách původnosti", která se uskuteční ve středu 16. května 2007 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

   
 • Pozvánka na diskusi "Ekologie a ekonomie - Spojenci, či nepřátelé?"

  Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Ekologie a ekonomie - Spojenci, či nepřátelé?", která se uskuteční ve středu 18. dubna 2007 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

   
 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Meteor

Česko má 2,75 kosmonauta

Taky jste si mysleli, že jediným českým kosmonautem je Vladimír Remek? Skutečně byl prvním Čechem, který...

Příroda

Predátoři pomáhají kořisti k adaptaci na oteplení

Pokud čelí živočichové tlaku dravců, přizpůsobí se mnohem snáze i dalším nepříznivým vlivům včetně rostoucích...

Planetárium

Další cesta za zatměním a hmota ze vzdálených supernov

Koně Převalského na Dívčích hradech, další vlčata z Českolipska a íránský test nové nosné rakety.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace