27. prosince  2009  rubrika: Věda

Polarografie rozhodně nepatří minulosti

Polarografická souprava komerčně dodávaná v této formě v letech 1929-1946 firmou Nejedlý, která vyráběla polarografy v Praze - Vokovicích. Přístroje pocházejí z depozitáře Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR. - Foto:  (toč)

Polarografická souprava komerčně dodávaná v této formě v letech 1929-1946 firmou Nejedlý, která vyráběla polarografy v Praze - Vokovicích. Přístroje pocházejí z depozitáře Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR.Foto:  (toč)

Přístroje vycházející z Heyrovského polarografie využíváme každý den, aniž bychom si to často uvědomovali. Že metody založené na elektrolýze roztoku dokáží konkurovat i 50 let po svém objevení dražším a složitějším metodám, dokazuje profesor Jiří Barek, vedoucí katedry analytické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Polarografie rozhodně nepatří minulosti

DOWNLOAD (STÁHNOUT)

Autor:  Jan Charvát
 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus