Z koupaliště ledové kluziště. V Kravařích mají „zimní stadion“ pod širým nebem

Zamrzlé koupaliště v Kravařích na Českolipsku - Foto: Tomáš Mařas

Zamrzlé koupaliště v Kravařích na ČeskolipskuFoto: Tomáš Mařas

Mráz v těchto dnech komplikuje údržbu komunikací a led občas potrápí na chodnících pěší a na silnicích řidiče. V Kravařích na Českolipsku ale mají z mrazu radost. Tamní koupaliště postupně nechává několik nadšenců pomocí kropení zamrznout, aby si na něm mohli obyvatelé obce užít ledové radovánky. Hrají tam hokej a plánují dokonce diskotéku na ledě.

Ledová plocha není dílem přírody, ale kravařských nadšenců. „Plocha byla zapadaná sněhem, který jsme odházeli, zalili vodou. Každý den novou vrstvu, děláme to hlavně kvůli dětem,“ říká Lukáš Pýcha, který pomáhal ledovat kravařské koupaliště. Doplňuje ho kolega Jan Pálka: „Bruslili jsme tu naposledy sedm let zpět, vůbec nejsou zimy. A než děti dovezete do České Lípy na zimní stadion, tam je to nebaví, tady venku jsme strávili celý den.“  

Koupaliště v Kravařích na Českolipsku se díky partě tamějších nadšenců proměnilo v ledovou plochu - Foto: Tomáš Mařas

Koupaliště v Kravařích na Českolipsku se díky partě tamějších nadšenců proměnilo v ledovou plochuFoto: Tomáš Mařas

„Letos jsme využili toho, že mrazy jsou silnější,“ říká Michal Uhlíř, další z organizátorů zalednění kravařského koupaliště. Nadšenci k zalednění využívají čerpadlo napojené na elektrocentrálu, plochu polévají vodou každý den.  

Plán? Disko bruslení na ledě 

Vstup na ledovou plochu je na vlastní nebezpečí. Kromě bruslení a hokejových turnajů chtějí domácí na ledě uspořádat další událost. „Chtěli bychom – pokud bude počasí – v pátek nebo v sobotu uspořádat diskobruslení,“ uzavírá jeden z organizátorů.  

Pokud budou teploty stále pod nulou, organizátoři počítají s tím, že by ledové kluziště mohlo vydržet do konce tohoto týdne. 

Koupaliště v Kravařích na Českolipsku se proměnilo v "zimní stadion" pod širým nebem - Foto: Tomáš Mařas

Autor:  Tomáš Mařas
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 21.9.2017 12:30 do 14:35; 35 - 24km na trase Liberec - Turnov u obce Liberec; nehoda nákladního vozidla; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 2 x NA bez zranění, vozidla v odstavném pruhu.
  silnice I/35, obec Hodkovice nad Mohelkou - v katastru obce Liberec, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 21.09.2017 11:00 Do 21.09.2017 14:30, Strojní metení
  místní komunikace, Liberec, okr. Liberec, omezení, práce na inženýrských sítích, Od 15.08.2017 00:00 Do 06.10.2017 23:59, Pokládka kabelového vedení v rámci stavby IE-12-4003789, LB, unif. III et. 2. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace