Peltovo údajné naléhání kvůli dotaci: „Tohle kdybyste mi nedali, tak umřu“

Miroslav Pelta - Foto: Adam Kebrt

Miroslav PeltaFoto: Adam Kebrt

Miroslav Pelta uměl svůj údajný vliv na porcování sportovních dotací obratně zobchodovat, napsali detektivové do dokumentu, který prostudoval Radiožurnál. Díky blízkému vztahu s náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou určoval, komu stamiliony přitečou a tím si údajně upevňoval pozici v čele českého fotbalu. Mimo to ještě získával přízeň vlivných, ale taky zajišťoval sponzorské dary pro svůj fotbalový klub v Jablonci, jak kriminalisté ilustrují na konkrétním případu.

Letos 24. ledna Pelta na Kratochvílovou naléhal, aby ministerstvo školství přikleplo dotaci pro fotbalový klub v Hodoníně. Policejní odposlechy doslova zaznamenaly tato Peltova slova: „Tohle kdybyste mi nedali, tak umřu.“ Na mysli měl údajně peníze na rekonstrukci hodonínského stadionu. 

V čele fotbalového klubu jihomoravského města totiž stojí šéf těžařské společnosti MND Zbyněk Parma a jeho podřízený Pavel Kotásek. Firma MND je zároveň jedním z hlavních sponzorů FK Jablonec, který Peltovi zčásti patří. 

Peníze od sponzorů za dotace  

„Šetřením bylo zjištěno, že Pelta byl s vedením společnosti MND v telefonickém i osobním kontaktu a se zástupci klubu FK Jablonec telefonicky řešil částky, které MND Jablonci zasílala,“ píší kriminalisté v dokumentu, který získal Radiožurnál. Jinými slovy: fotbalový boss si podle nich hodlal prostřednictvím manipulací s dotacemi zajistit sponzorské peníze pro svůj fotbalový klub. 

Více se dočtete na zpravodajském portálu Českého rozhlasu iROZHLAS.cz

Autor:  Ondřej Golis  (ogo)
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  silnice I/35, Bílý Kostel nad Nisou - Hrádek nad Nisou, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 21.09.2017 00:00 Do 21.09.2017 06:00, Strojní metení.
  silnice III/29020 (ulice Klášterní), Liberec, okr. Liberec, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, práce na inženýrských sítích, Od 20.09.2017 14:00 Do 20.10.2017 23:59, Kanalizační přípojka , Výkop ...
  ulice Husova, Nový Bor, okr. Česká Lípa, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 25.09.2017 00:00 Do 31.10.2017 23:59, úplná dlouhodobá uzavírka provozu na MK Husova v Novém Boru, provádění stavebních ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace