Běžci v libereckém centru se pobavili a věnovali Jedličkově ústavu přes 14 tisíc

Trasa vedla libereckým centrem a byla dlouhá 4,5 km - Foto: Lucie Fürstová

Trasa vedla libereckým centrem a byla dlouhá 4,5 kmFoto: Lucie Fürstová

Recesistický Velikonoční běh v centru Liberce vynesl Jedličkovu ústavu 14 510 korun.

"Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se," bylo motto běhu - Foto: Lucie Fürstová

"Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se," bylo motto běhuFoto: Lucie Fürstová

„Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoct,“ bylo motto nedělního Velikonočního běhu středem města Liberec. Čtyři a půl kilometru dlouhého běhu se zúčastnilo na 150 nadšenců, mezi nimi i redaktorka Českého rozhlasu Liberec se startovním číslem 102,3, shodným s rozhlasovou frekvencí. Spousta běžců se převlékla za velikonoční zajíčky, nebo jejich sportovní oblek měl zaječí doplňky – uši či ocásky. 

„Před tím se běžely ještě tři dětské závody. Je to charitativní běh, aby nabudil ostatní běžce a aby je pohltila sportovní atmosféra,“ řekl Johnie Šlégl, který závod pořádal a také ho vymyslel. 

Vstupné bylo dobrovolné a šlo na konto Jedličkova ústavu v Liberci. Nashromážděnou částku převzala Martina Teplá z Jedličkova ústavu. „Mám obrovskou radost, atmosféra tady byla úžasná a částka, která se vybrala, je ohromující,“ vyjádřila dík pořadatelům a všem účastníkům. 

Závodníci nemuseli uběhnout celou trať, mohli si ji zkrátit, nebo třeba jen projít. Hlavní bylo dorazit do cíle a věnovat do průhledné kasičky dobrovolné startovné. 

Velikonoční běh centrem Liberce - Foto: Lucie Fürstová

Autor:  Lucie Fürstová

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Srážky: déšť, Lukov
  Od 28.6.2017 14:55 do 17:00; 35 - 20.8-21km na trase Turnov - Hrádek n. N. u obce Liberec; v tunelu; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; nehoda, tvoří se kolona vozidel; 4x OA, jedním pruhem ...
  silnice I/35, v katastru obce Liberec - (ulice Londýnská), v katastru obce Stráž nad Nisou, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 28.06.2017 14:00 Do 28.06.2017 18:30, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace