Bílí Tygři jedou do Brna zabojovat. „Trochu Kometu srazit k zemi,“ říká Šimek

Kometa Brno (ilustrační foto) - Foto: Groundhopping Morseburg, zdroj: Flickr.com,  CC BY-NC 2.0

Kometa Brno (ilustrační foto)Foto: Groundhopping Morseburg, zdroj: Flickr.com, CC BY-NC 2.0

Finálová série play-off extraligy se přesouvá do Brna. V pořadí třetí duel začne na ledě Komety v 17 hodin a 20 minut. Hokejisté Liberce prohrávají v sérii hrané na čtyři vítězství 0:2. Pokud chtějí zůstat ve hře o titul, musí minimálně jedno utkání v Brně vyhrát.

Liberečtí hokejisté v posledních dvou ročnících play-off nepoznali, jaké to je prohrávat v sérii 0:2. S Brnem výsledkově nezvládli oba úvodní zápasy doma. Věří, že je nepříznivý stav nepoloží. „Nás to může naopak semknout, víme, že to dokázaly mančafty před námi. Chomutov dokázal otočit bitvu, myslím, že to není nereálný. Musíme se na ně připravit,“ hledá naději pro obrat ve finálové sérii liberecký obránce Lukáš Derner. 

„Myslím, že bychom to měli hrát uvolněně, protože hrát finále je svátek hokeje. Musíme si ten hokej užívat, protože každý do finále nedojde. “
Radim Šimek

Další z beků v sestavě Bílých Tygrů Radim Šimek si uvědomuje, že se hráči nesmí k duelům pod Ještědem vracet. „Vyčistit hlavu a s čistou hlavou jet do Brna, tam se porvat o první vítězství v sérii a trochu tu Kometu taky srazit zase k zemi, protože teď si lítají v oblacích. Musíme udělat všechno pro to, abychom odtamtud přivezli alespoň jedno vítězství,“ říká Šimek. 

Pešán: Chci pro Liberec vyhrát další titul 

Liberecké hokejisty nesmí také svazovat nervozita. Naopak úspěch jim přinese uvolněnost. „Myslím, že bychom to měli hrát uvolněně, protože hrát finále je svátek hokeje. Musíme si ten hokej užívat, protože každý do finále nedojde,“ říká Šimek. 

Nyní jsou v pozici mužstva, které může překvapit. Tygři ale budou pod tlakem brněnských fanoušků. Příznivci Komety umí vytvořit peklo. „Brno tam má atmosféru celou sezónu,“ dodal Lukáš Derner. Liberec tak stojí před velkou výzvou. V sérii prohrává a navíc má před sebou dva zápasy na ledě soupeře. „Chci pro Liberec vyhrát další titul. Obě předchozí série skončily jinak než ty loňské, uvidíme, jak letošní finále dopadne. Všechny karty jsou teď na straně Komety, ale zkusíme vymyslet, jak na ně,“ uzavírá trenér Filip Pešán. 

Autor:  Pavel Petr
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 27.4.2017 20:15 do 21:15; v ulici 17. listopadu v obci Liberec; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  silnice I/14H, km 1,48 - 3,77, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 27.04.2017 19:00 Do 27.04.2017 22:00, Pozor!, Mytí protihlukových stěn, omezení prvozu v pomalém ...
  silnice I/14H, km 3,77 - 0,0, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 27.04.2017 22:00 Do 28.04.2017 05:00, Pozor!, Mytí protihlukových stěn, omezení prvozu v pomalém ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace