Izraelští celníci si v Heřmanicích vybrali sedm služebních psů

Izraelští celníci si vybrali psy na výcvik - Foto: Eva Malá

Izraelští celníci si vybrali psy na výcvikFoto: Eva Malá

Sedm psů od mladoboleslavského chovatele si v neděli vybrali izraelští celníci ve Výcvikovém kynologickém středisku v Heřmanicích na Frýdlantsku.

V květnu vybraní psi projdou třináctitýdenním kurzem - Foto: Eva Malá

V květnu vybraní psi projdou třináctitýdenním kurzemFoto: Eva Malá

Chovatel z Mladé Boleslavi tam přivezl dvanáct psů, zejména německých a belgických ovčáků ve věku od jednoho do tří let. Z nich si izraelští celníci vybrali sedm psů, kteří prozatím zůstanou ve výcvikovém středisku. Do května, kdy se celníci vrátí a absolvují s nimi třináctitýdenní kurz na vyhledávání drog a bankovek. Takzvanou pozitivní metodou. 

K vyhledávání drog a obraně státu 

Izraelci už mají s několika psy z Česka zkušenost. V jejich zemi slouží především k vyhledávání drog a také k obraně státu. 

Cvičí se formou hry 

Kynologickou základnu v Heřmanicích, která letos slaví dvacet let od svého založení, navštívila už stovka instruktorů různých národností. Během dvaceti let se změnil přístup k výcviku služebních psů. Dříve se cvičili pomocí vodítka, před čtyřmi lety se začali cvičit formou hry.  

Autor:  Eva Malá

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Srážky: déšť, Svor
  Od 28.3.2017 22:40 do 31.3.2017 05:40; na silnici 15 u obce Trnovany okres Litoměřice; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava tlakové nádoby. Parametry NN: d = 60 m; š = 5,4 m; 6,4 m; hmotnost ...
  Od 29.3.2017 21:35 do 30.3.2017 00:40; v ulici Děčínská v obci Česká Lípa; omezen průjezd kruhovým objezdem.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x cyklista se zraněním. Na místě ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace