Izraelští celníci si v Heřmanicích vybrali sedm služebních psů

Izraelští celníci si vybrali psy na výcvik - Foto: Eva Malá

Izraelští celníci si vybrali psy na výcvikFoto: Eva Malá

Sedm psů od mladoboleslavského chovatele si v neděli vybrali izraelští celníci ve Výcvikovém kynologickém středisku v Heřmanicích na Frýdlantsku.

V květnu vybraní psi projdou třináctitýdenním kurzem - Foto: Eva Malá

V květnu vybraní psi projdou třináctitýdenním kurzemFoto: Eva Malá

Chovatel z Mladé Boleslavi tam přivezl dvanáct psů, zejména německých a belgických ovčáků ve věku od jednoho do tří let. Z nich si izraelští celníci vybrali sedm psů, kteří prozatím zůstanou ve výcvikovém středisku. Do května, kdy se celníci vrátí a absolvují s nimi třináctitýdenní kurz na vyhledávání drog a bankovek. Takzvanou pozitivní metodou. 

K vyhledávání drog a obraně státu 

Izraelci už mají s několika psy z Česka zkušenost. V jejich zemi slouží především k vyhledávání drog a také k obraně státu. 

Cvičí se formou hry 

Kynologickou základnu v Heřmanicích, která letos slaví dvacet let od svého založení, navštívila už stovka instruktorů různých národností. Během dvaceti let se změnil přístup k výcviku služebních psů. Dříve se cvičili pomocí vodítka, před čtyřmi lety se začali cvičit formou hry.  

Autor:  Eva Malá

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 28.5.2017 15:20 do 17:25; v ulici Lipová v obci Nový Bor okres Česká Lípa; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 2x OA bez zranění osob.
  Od 26.5.2017 07:10 do 29.5.2017 03:15; na silnici v obci Lovosice okres Litoměřice; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; dopravní problém; Přeprava tlakové nádoby. PARAMETRY SOUPRAVY (d x š x v ...
  silnice I/14, Poniklá, okr. Semily, oprava povrchu vozovky, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 29.05.2017 08:00 Do 29.05.2017 15:00, Frézování vozovky – výsprava výtluků

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace