Konec na MS. Voráček: Měli jsme strašně moc šancí, nedali jsme nic

Čeští hokejisté skončili na letošním mistrovství světa ve čtvrtfinále - Foto:  ČTK

Čeští hokejisté skončili na letošním mistrovství světa ve čtvrtfináleFoto:  ČTK

Čeští hokejisté skončili na mistrovství světa ve čtvrtfinále. Rusku nedokázal dát český tým ani gól, prohrál 0:3 a s turnajem se loučí. Nejen o utkání s Ruskem, ale i o celém turnaji mluvil kapitán národního týmu Jakub Voráček.

Jakube, jak hodnotíte vystoupení české reprezentace ve čtvrtfinále?
Nedali jsme gól. Měli jsme dát první gól, měli jsme strašně moc šancí. Když to bylo 2:0, tak jsme pořád jezdili, snažili jsme se tlačit do šancí, pár jich tam bylo, nedali jsme gól. Když jdete do třetí třetiny se ztrátou dvou branek, tak se to těžko dohání. My jsme doufali, že dáme aspoň kontaktní gól a pak se to trošku otevře. Nedali jsme nic, naopak jsme dostali třetí a pak bylo po zápase. 

Rusové vás začali přehrávat za stavu 1:0. Do té doby jste aplikovali, co jste si předsevzali. Proč to nešlo, znovu na ně vlétnout?
Oni se během zápasu zlepšovali, ale i se stavem 2:0 jsme podle mě měli lepší první třetinu. Nedali jsme gól a o tom to je. Nikdo se neptá, kolik to bylo, jestli jsme byli lepší, jak dlouho jsme byli lepší. Prostě jsme prohráli 0:3, nedali jsme gól a vypadli jsme ve čtvrtfinále. 

Jak to vypadalo v kabině mezi druhou a třetí třetinou?
Snažili jsme se být pozitivní. Věděli jsme, že kdybychom dali gól, tak že se ten zápas může otočit, ale bohužel jsme ho nedali. 

Češi neporazili v základní hrací době žádný z velkých celků… Jak hodnotíte celý turnaj?
Je to neúspěch. Skončili jsme ve čtvrtfinále a je úplně jedno, s kým jsme prohráli v základní hrací době a s kým ve skupině.  

Autor:  Petr Kadeřávek
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  silnice II/262 (ulice Děčínská), Česká Lípa, okr. Česká Lípa, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 21.08.2017 08:00 Do 23.08.2017 20:00, částečná uzavírka provozu na sil. ...
  silnice III/28621, Víchová nad Jizerou, okr. Semily, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 21.08.2017 07:00 Do 30.10.2017 23:59, Vydal: Městský úřad Jilemnice
  ulice Zemědělská, Liberec, okr. Liberec, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 21.08.2017 07:00 Do 30.08.2017 23:59, Kanalizační a vodovodní přípojka, Vydal: Magistrát města Liberec

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace