Líbání mužů i zametání kalhotek. Začíná divoká jízda Don Juana v Šaldově divadle

Don Juan v podání Tomáše Impseila na prknech libereckého Šaldova divadla - Foto:  Divadlo F. X. Šaldy, Patrik Borecký

Don Juan v podání Tomáše Impseila na prknech libereckého Šaldova divadlaFoto:  Divadlo F. X. Šaldy, Patrik Borecký

Rychlé vozy, krásné ženy, nevázaný sex v jednom balení spolu s pokrytectvím a naprostým pohrdáním city druhých. Takový je nový Don Juan v podání libereckého divadla F. X. Šaldy. Svůdce v moderní podobě krade srdce ženám bez rozdílu věku nebo původu. A v patách mu je filmový dokumentarista, který o něm chce natočit příběh a zároveň ho tajně miluje.

„Když se mohu líbat s kolegyněmi, proč bych se nemohl líbat s kolegou. Má to nějak pro diváky vypadat, tak ať to vypadá, aby je to co nejvíc zasáhlo. “
herec Tomáš Impseil

Jednu velkou divokou jízdu životem zažíval liberecký Don Juan, své touhy a představy do něm promítl režisér Tomáš Svoboda. „Myslím, že to je o mě, člověk to musí mít v sobě, aby ho to bavilo. My ho nekritizujeme, ale obdivujeme,“ říká. 

„Od Moliéra si bereme všechny hlavní postavy. On nenapsal hru o svůdnictví, ale o pokrytectví,“ vysvětluje dramaturg představení Tomáš Syrovátka. Podle představitele Dona Juana Tomáše Impseila je postava proslulého svůdníka někdy poměrně necitlivá. „Juan je někdy opravdu necitlivé zvíře. Nemilosrdně umí šlehnout a setřít,“ říká herec. 

Don Juan v Šaldově divadle - Foto: Lucie Fürstová

Don Juan v Šaldově divadleFoto: Lucie Fürstová

Automobilová honička s Jamesem Bondem a zametání dámských kalhotek – i to jsou součásti divadelního představení, které si může divák vychutnat. Ve scénáři je i líbání Don Juana se Sganarellem. „Šli jsme na to profesionálně – máme se líbat, tak se budeme líbat. Když se mohu líbat s kolegyněmi, proč bych se nemohl líbat s kolegou. Má to nějak pro diváky vypadat, tak ať to vypadá, aby je to co nejvíc zasáhlo,“ říká Tomáš Impseil. Novou komedii napsanou volně podle Moliéra uvede liberecké divadlo v premiéře dnes 21. dubna v 19 hodin. 

Don Juan v Šaldově divadle - Foto: Lucie Fürstová

Autor:  Lucie Fürstová
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 28.6.2017 14:55 do 17:00; 35 - 20.8-21km na trase Turnov - Hrádek n. N. u obce Liberec; v tunelu; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; nehoda, tvoří se kolona vozidel; 4x OA, jedním pruhem ...
  silnice I/35, v katastru obce Liberec - (ulice Londýnská), v katastru obce Stráž nad Nisou, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 28.06.2017 14:00 Do 28.06.2017 18:30, ...
  Od 28.6.2017 14:15 do 16:20; v ulici Bezručova v obci Turnov okres Semily , délka 26m; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 2x OA, bez zranění a bez kapalin.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace