Liberec: Strážníci sbírají použité injekční stříkačky

Ilustrační foto - Foto: Filip Jandourek

Ilustrační fotoFoto: Filip Jandourek

Strážníci z celé republiky se dnes 18. dubna zapojí do akce s názvem Jehla. Svá města budou čistit od použitých jehel a celých injekčních stříkaček. Z Libereckého kraje se zapojí pouze Liberec, podobné akce se konají zhruba dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Nebezpečný materiál po narkomanech strážníci sbírají s ochrannými pomůckami. K dispozici mají boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety. Detaily přidává mluvčí libereckých městských policistů Daniela Bušková: „V Liberci je na to vyčleněna jedna dvoučlenná hlídka strážníků, která bude v průběhu dne procházet městem a zaměřovat se na městské parky, hřiště a pískoviště:“ 

Celostátně se do akce zapojí víc než čtyři stovky strážníků včetně asistentů prevence kriminality. Právě ti mohou poradit, kde jsou místa setkávání narkomanů a kde je tedy dobrý důvod je sebrat. 

Strážníci se při kontrolách zaměří taky na málo frekventované cesty, domovní výklenky, okolí mostů nebo parky a odpočinkové zóny. Vedle očisty měst je smyslem celé akce snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění. 

Pokud člověk najde na ulici použitou injekční stříkačku, asi nejdůležitější je ji vůbec nesbírat. Právě s tím by mohli pomoci strážníci, dosažitelní na telefonní lince 156. Městská policie zajistí odborný sběr i následnou likvidaci. 

Autor:  Jan Charvát
Pořad: Informace z Libereckého kraje  |  Stanice: Liberec
Čas vysílání: pondělí-neděle 5:00-18:00  
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 19.8.2017 01:50 do 02:50; na silnici 26850 v obci Nový Bor okres Česká Lípa; nehoda; cyklisté na vozovce; probíhá vyšetřování nehody; Pád cyklisty na dopravní značku, se zraněním. Na místě ZZS a P ...
  Srážky: déšť, Lukov
  Srážky: déšť, Svor

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace