V liberecké pohádce tančí dvě Sněhurky

Ze zkoušky Sněhurky v Malém divadle v Liberci, kde tančí hlavně děti - Foto: Lucie Fürstová

Ze zkoušky Sněhurky v Malém divadle v Liberci, kde tančí hlavně dětiFoto: Lucie Fürstová

Neobvyklou premiéru má za sebou liberecké Malé divadlo. Většina z padesáti tanečníků jsou totiž děti.

Zvířátka, květiny, trpaslíci a samozřejmě i krásná Sněhurka na dnešní premiéru trénovali několik dní v týdnu. Připravovali se tam pod vedením baletních sólistů libereckého divadla Marie Gornalové a Alexeje Yurakova. 

Diváci určitě čekali, že děti budou v roli trpaslíků. Proto jim neuniklo, že někteří z nich byli docela velcí. „Některé role trpaslíků jsou náročné, tak jsme je nemohli dát dětem, tančí je dospělí,“ vysvětlil Alexej. 

Sněhurky jsou v pohádce hned dvě. Alternují. „Je to docela těžké, proto se střídáme se Sofčou, kamarádkou, abychom nebyly moc unavené,“ vysvětluje Maruška Šímová, proč se o roli podělila se Sofií Bestovou. 

Marii je devět let a na představení trénovala někdy až šestkrát týdně. „Jsem ráda, že hraju Sněhurku,“ míní. Druhé Sněhurce - Sofii Bestové je deset a přiznává, že rodiče jsou na ni pyšní. „Tatínek si dokonce vzal kvůli představení v práci volno,“ dodává. 

Druhá premiéra neobvyklé Sněhurky je v libereckém Malém divadle zítra (18. 6.) od patnácti hodin. 

Ze zkoušky Sněhurky v Malém divadle v Liberci, kde tančí hlavně děti - Foto: Lucie Fürstová

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 19.10.2017 20:05 do 22:00; v ulici Okružní v obci Česká Lípa , délka 255m; komunikace dočasně uzavřena; únik plynu; HZS zjišťuje místo úniku plynu.
  silnice I/10, v katastru obce Harrachov, okr. Semily, práce na silnici, Od 23.10.2017 07:00 Do 10.11.2017 16:00, Práce budou prováděny v rámci BÚ silničních příkopů a odvodnění. Jedná se pouze o omezení ...
  silnice I/35, v katastru obce Liberec, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 20.10.2017 01:00 Do 20.10.2017 06:00, strojní metení i na výjezdech a vjezdech MÚK

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace