Koktejl13. září  2017 v 07:00  

Jak padne puk, emoce ve mně hrajou, říká Martin Ševc

Martin Ševc na ledě objíždí spoluhráče - Foto: HC Bílí Tygři Liberec, Jiří Princ

Martin Ševc na ledě objíždí spoluhráčeFoto: HC Bílí Tygři Liberec, Jiří Princ

Kapitán Bílých Tygrů, který je známý svou výbušností na ledě, tvrdí, že mimo zápas je mírné povahy. Hráč s číslem 55 přezdívaný Štístko se taky může radovat z podpory svých synů. „Kluci mě chodí pravidelně povzbuzovat,“ říká. Synové ho následují.

Na rozdíl od nich však jeho rané začátky byly poněkud skromnější. „Bylo mi pět let, když jsem se proháněl jako spousta kluků s hokejkou po zamrzlém rybníku, potom jsem přišel s kamarádem do Nymburka a od sedmé třídy jsem už přešel do Kladna, kde jsem strávil téměř dvanáct let a přes všechny dorosty a juniory jsem se dostal do áčka,“ vzpomíná Martin Ševc, přezdívaný Štístko.   

A není se čemu divit, ve švédské lize, kam se dostal přes reprezentaci, si vysloužil čtyři zlata a jedno stříbro. Dobře se mu vede i na tuzemském ledě – v české extralize se podílel na prvenství v HC Škoda Plzeň a s Bílými Tygry má za sebou jedno zlato a jedno stříbro. 

Mimo hokej jsem mírná povaha

„Jak padne puk, a začne zápas, tak ve mně emoce hrajou,“ přiznává Martin Ševc, o kterém je známá jeho horká hlava. Se sebereflexí ale hráč problém nemá. „Bylo to párkrát, kdy jsem to opravdu přehnal, ale jinak si za svým stojím. Ale je fakt, že si to teď musím hlídat i z pozice kapitána, abych neoslabil tým, nerad bych mu uškodil.“ dodává Martin Ševc, který na spolupráci s trenéry a dobrou partu Bílých Tygrů nedá dopustit. 

Autor:  Iveta Kalátová
Pořad: Koktejl  |  Stanice: Liberec
 
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  silnice I/35, Bílý Kostel nad Nisou - Hrádek nad Nisou, okr. Liberec, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 21.09.2017 00:00 Do 21.09.2017 06:00, Strojní metení.
  silnice III/29020 (ulice Klášterní), Liberec, okr. Liberec, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, práce na inženýrských sítích, Od 20.09.2017 14:00 Do 20.10.2017 23:59, Kanalizační přípojka , Výkop ...
  ulice Husova, Nový Bor, okr. Česká Lípa, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 25.09.2017 00:00 Do 31.10.2017 23:59, úplná dlouhodobá uzavírka provozu na MK Husova v Novém Boru, provádění stavebních ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace