Koktejl9. června  2017 v 10:00  

Jak se šijí barefoot boty? Na ševcovském kurzu v Liberci vás to naučí

Jednoduché mokasíny vás naučí šít v Liberci - Foto: David Hamr

Jednoduché mokasíny vás naučí šít v LiberciFoto: David Hamr

Chůze na boso je trendem poslední doby. Člověk se jí ale musí nejprve naučit. Jako předstupeň k úplně bosé chůzi se proto používají tzv. barefoot boty. To je měkká kožená obuv s tenkou podrážkou, přes kterou cítíte povrch země. A právě ty není těžké ušít.

 

Jedenáctý ročník Veletrhu dětské knihy v Liberci

Vložit na svůj web

Barefoot boty jsou díky módní bosé chůzi hitem posledních let a vyrábí je řada obuvnických firem. Nejsou ale zrovna levné. Ušít si jednoduché barefoot baleríny přitom není těžké. Na jednodenních kurzech to učí ve sdílené řemeslné dílně Kultivar v Liberci.  

„Je to velký trend. Ale lidé narážejí na to, že barefootové boty jsou původně z Ameriky a je to velmi drahá záliba. Proto je mnohem praktičtější se je naučit vyrábět, protože si je pak můžete sami ozdobit, obarvit. Je v tom ještě ta kreativní hodnota, že si jen nejdete do obchodu něco koupit, ale že se podílíte na jejich tvorbě,“ popsala lektorka ševcovského kurzu Klára Altová. 

Barefoot boty s měkkou podrážkou - používají se, když se chcete naučit chodit bosi - Foto: David Hamr

A jaká je osobní motivace absolventek jednodenního školení? 

„Já jsem si před rokem vyráběla sandále, takový jednoduchý, jenom s provázkama. V tom se mi moc dobře chodilo, proto si chci vyrobit ještě víc obuvi tohoto typu,“ vysvětlila svoji účast na kurzu Zuzka Maličká. 

V Kultivaru zatím učí šít jen barefoot baleríny, které jsou vhodné spíše pro ženy. Do budoucna ale plánují i kurzy na výrobu sandálů nebo bot s vlněnou výstelkou na zimu. 

Kromě bot učí v liberecké sdílené díně vyrábět také přírodní kosmetiku, japonské kokedamy nebo šperky. 

Autor:  David Hamr

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Od 24.10.2017 02:40 do 04:40; D10 - 68.8km na trase Turnov - Praha; 500 metrů před BČS Shell; nehoda, neprůjezdná zpevněná krajnice; vpředu překážka, houstnoucí provoz; srážka dodávky se zvěří, bez z ...
  D10, mezi km 69.5 a 70, ve směru Turnov, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 24.10.2017 07:30 Do 24.10.2017 15:30, strojní a ruční strhávání krajnic
  ulice Tylova, Česká Lípa, okr. Česká Lípa, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 23.10.2017 08:00 Do 31.10.2017 23:59, úplná uzavírka provozu místní komunikace – ulice Tylova, za účelem výkopových prací ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace