Koktejl18. září  2017 v 07:00  

Jak správně zmrazit houby? Nejdřív je poduste, aby „nezblátovatěly“

Spokojená houbařka (ilustr. foto) - Foto: Jana Šustová

Spokojená houbařka (ilustr. foto)Foto: Jana Šustová

Lesy stále vydávají koše hub, ale je na čase myslet také zimní měsíce. Houby lze zamrazit, naložit nebo usušit. Základem je houby dobře očistit, zpracovat je co nejdříve po přinesení z lesa. Ale jak je chytře zamrazit? Tak, aby byly po vytažení z mrazáku dobré a svou konzistencí nepřipomínaly spíše bláto?

„Některé houby mají samy o sobě kořenitou chuť, jiné je potřeba chuťově podpořit a povařit třeba s bobkovým listem, novým či divokým kořením.“

Do mrazničky můžete houby uložit v původním stavu. To je ale prostorově náročné. „Až devadesát procent houby tvoří voda a ta v kombinaci s mrazem roztrhá buňky. Když se pak houby vyndají z mrazáku ven, tak jakoby zblátovatí,“ upozorňuje zkušený houbař Petr Hampl. Lepší je proto houby před zamrazením podusit. Tato tepelná úprava je vhodná i proto, že u hub se zastaví rozklad, přestanou produkovat toxiny a jako bonus taky zmenší objem. 

Při uchovávání ve sladkokyselém nálevu je potřeba dávat pozor na chuť nálevu a druhy nakládaných hub. „Některé houby mají samy o sobě kořenitou chuť, jiné je potřeba chuťově podpořit a povařit třeba s bobkovým listem, novým či divokým kořením,“ říká Hampl. Univerzální recept podle něj neexistuje, je potřeba vyzkoušet, co komu chutná. 

Houbový prášek. 100% BIO dochucovadlo 

Houbařský úlovek je potřeba po přinesení domů obratem zpracovat - Foto: Jaroslav Hoření

Houbařský úlovek je potřeba po přinesení domů obratem zpracovatFoto: Jaroslav Hoření

Se sušením venku v chladných a vlhkých dnech už moc neuspějeme, lepší bude spolehnout se na domácí sušičku. Sušené houby se uchovávají většinou ve velkých sklenicích, ty jsou ale ve spíži poměrně prostorově náročné, a proto kdo má rád houby, ten by mohl uvítat houbové dochucovadlo. Není to nic složitého, jde o prášek právě ze sušených hub, díky kterému navíc ušetříme ve spižírně trošku místa. Stačí sušené houby v mixéru nebo mlýnku jemně rozemlít. „Tímto práškem v poslední době zahušťuji omáčky místo hotové jíšky. Hodí se i do polévek. Prášek dodá pokrmům výraznou houbovou chuť,“ dodává Hampl. 

A ještě jeden recept z čerstvých hub. I z nich lze upéct krkonošský houbovník. Než čerstvé houby smícháte s kaší z rohlíků, mléka, vejce, cibule, česneku a koření dle chuti, tak je krátce poduste. Hubník je prý nejchutnější péct na sádle – asi půl hodiny na 180 stupňů. Další zajímavé recepty a především různé druhy hub budou k vidění na výstavě ve Velkých Hamrech v sobotu 23. září. 

Les, houby (ilustr. foto) - Foto:  pixabay.com

Pořad: Koktejl  |  Stanice: Liberec
 
 

Nové články v rubrice

Liberecký kraj
  Srážky: přeháňky, Albrechtice
  ulice Tylova, ul. Jiřího z Poděbrad, Česká Lípa, okr. Česká Lípa, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 23.10.2017 10:00 Do 31.10.2017 23:59, úplná uzavírka provozu místní komunikace – ulice Tylova, ul. ...
  silnice I/10 (ulice Štefánikova), Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou, práce na inženýrských sítích, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 24.10.2017 07:00 Do 05.11.2017 23:59, dojde k částečné ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace