Koktejl31. července  2017 v 09:30  

Kdo nešlape, nejede? Elektrokolo je skvělé

Elektrokolo se ovládá stejně jako klasické kolo - Foto: Jaroslav Hoření

Elektrokolo se ovládá stejně jako klasické koloFoto: Jaroslav Hoření

Zadýchaný cyklista sotva zdolává kopec a kolem něho lehce profrčí dáma v letech. Takový obrázek je stále častěji k vidění díky elektrokolům.

Půjčují je třeba v semilském sportovním centru. A přestože půjčoven v regionu přibylo a řada lidí si elektrokola pořídila sama, zájem o ně neupadá. Přes prázdniny si lze elektrokolo vyzkoušet dokonce zdarma. Je ale nutné se předem objednat, což je vhodné ve všech případech. Kromě elektrokola a helmy obdrží zájemci také malé školení. 

Elektrokolo se ovládá stejně jako klasické kolo. Pomocný motorek je umístěný v zadním kole a spouští se v momentě, kdy cyklista začne šlapat. „Kdo nešlape, nejede. Elektromotorek pomáhá do rychlosti 25 kilometrů za hodinu a na ovládacím panelu jsou tři volitelné stupně pomoci,“ vysvětluje ředitelka semilského sportovního centra Lenka Havlová. 

Podle toho, jak moc cyklista využívá pomoci motorku, se snižuje nebo zvyšuje možný dojezd, který by měl být mezi 50 a 60 kilometry. 

Pomoc elektromotorku je velmi příjemná zvláště v členitém terénu a tak není divu, že mezi zájemci o elektrokola nechybějí ani senioři se zdravotním postižením, kteří se tak mohou dostat na cyklovýlet. Další skupinu zájemců tvoří rodiny, zvláště maminky, které pak postačí tempu zdatnější části rodiny. 

Pořad: Koktejl  |  Stanice: Liberec
 
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace