Tygři zdolali Boleslav. Derby má grády, říká Derner

20. září 2017
Koktejl

Liberečtí hokejisté zdolali v dohrávce pátého extraligového kola Mladou Boleslav 3:1. V derby tak slavili úspěch ve dvanáctém utkání v řadě. Těžit mohli především z využitých přesilových her.

První využil početní výhodu ve 29. minutě Michal Bulíř. Na začátku třetí části využil přesilovku Adam Jánošík. Až gól Petra Jelínka padl po rychlé kombinaci Tygrů při plném počtu hráčů na ledě. Hosté snížili až v 59. minutě, Lukáš Žejdl tak připravil o čisté konto Romana Willa: „Vůbec mě to nemrzí, jsem rád, že jsme vyhráli a porazili Boleslav.“

Každý tým sem jezdí nerad

Liberečtí tak potvrdili, že proti Bruslařům se jim nebývale daří. „Myslím, že se tu nikomu nehraje lehce, že sem každý tým jezdí nerad, tohle je jen shoda okolností, že tu sedm let nevyhráli. Čím déle ta série bude trvat, tím budeme raději,“ má jasno Roman Will.

Zápas Tygrů proti Boleslavi

Derner: 600 zápasů v české extralize

Zvláštní příchuť měl zápas pro obránce Lukáše Dernera. Ještě před úvodním bully si Liberečtí připomněli jeho nedávný zápis do historie, kdy sehrál jubilejní šestistý zápas v extralize a zároveň v barvách Bílých Tygrů. Po utkání proto nemohl mezi novináři chybět. „Jsem rád, že přesilovky vyšly, kluci to sehráli parádně,“ uvedl po zápase Derner. Dres s číslem šest set možná symbolicky dotal před utkáním s Mladou Boleslaví, kde při hostování z Liberce vykročil do světa dospělého hokeje. Derner vnímá, že vzájemné souboje obou celků mají o náboj postaráno: „Derby Boleslav – Liberec hraje za Boleslav dost bývalých libereckých hráčů, kteří odsud odcházejí, má to grády.“