Dušan Radovanovič

Dušan Radovanovič - Foto: Pavel Hrabica

Dušan RadovanovičFoto: Pavel Hrabica

vedoucí Archivních a programových fondů

Co dělám v rozhlase:
Rešerše a výběry z nemainstreamových médií a zahraničního tisku. Pro ČRo Plus připravuji sobotní vysílání Světa ve 20 minutách, pro Radio Wave Výběr z médií. Obsahově jsem vedl projekt Znovu89 a podílel se na projektech Hrdina.cz a Před 100 lety. V současné době edituji encyklopedii Svobodná a divoká 90. léta pro víkendové vysílání Radiožurnálu. Příležitostně píši komentáře pro Radio Wave a ČRo Plus. 

Před rozhlasem:
Studoval jsem historii na FF UK, kde jsem se věnoval především moderním světovým dějinám. Mám za sebou pár knížek jako překladatel nebo (spolu)autor. V letech 2009-11 jsem pracoval jako redaktor internetového Deníku Referendum. Působil jsem také jako vědecký pracovník Collegia Europaea - výzkumné skupiny pro dějiny evropského myšlení, kde jsem mimo jiné vedl interdisciplinární seminář pro doktorandy na FF UK. 

Ve volném čase:
Sleduji domácí i zahraniční politiku a sebezáchovně od ní utíkám na vandry do přírody. Rád cestuji po světě s batohem na zádech a očima otevřenýma. Ze sportů propadám každému, v němž se vyskytuje míč či míček, především pak fotbalu, fotbalu a fotbalu. 

E-mail: dusan.radovanovic@rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas