Ivana Šimánková

Ivana Šimánková - Foto: Miroslav Tichák

Ivana ŠimánkováFoto: Miroslav Tichák

moderátorka

S Českým rozhlasem České Budějovice externě spolupracuji už od roku 1982. V současné době můžete slyšet můj hlas v Písničkách pro radost, v Melodiích podvečera a v pravidelné hudební půlhodince autora Jiřího Kasala V náladě swingu. Od ledna roku 2011 připravuji pravidelné měsíční veřejné nahrávky s osobnostmi, které se narodily, žily, anebo pracovaly v jižních Čechách, hosty byli např. Pavel Šporcl, Leoš Svárovský, Eliška Balzerová, Simona Stašová a další. Společně s dlouholetým režisérem ČRo ČB Ludvíkem Mühlsteinem vedu Moderátorskou školičku pro děti a Kurz mediální komunikace pro dospělé. 

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Fakultu multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Od 10 let jsem byla členkou Dětského dramatického rozhlasového souboru L. Mühlsteina, 15 let kmenovou moderátorkou Budějcké kapely Ady Školky, působila jsem jako redaktorka v regionální TV Gimi i České televizi v Praze. 

Mám dvě dcery, ráda lyžuji, snowboarduji, jezdím na bruslích i na kole, hraji volejbal, odkrývám pozvolna i krásy horolezectví, miluji literaturu, film a moře. 

E-mail: simankova@arsinre.com

Zákulisí Českého rozhlasu

Z rozhlasu

SOČR: Housle na „n-tou“

Václav Hudeček a jeho mladí kolegové, dnes sami špičkoví umělci Petr Matěják (mj. vítěz Mezinárodní...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas