Radim Bártů

Radim Bártů - Foto: Khalil Baalbaki

Radim BártůFoto: Khalil Baalbaki

Od roku 2016 není zaměstnancem Českého rozhlasu. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

moderátor 

Co dělám v rozhlase:
Ve vysílání českobudějovického studia Českého rozhlasu moderuji ranní Dobrý den z Českých Budějovic a odpolední vysílání. Také připravuji pravidelnou rubriku Kalendárium. Nejraději mám ale přece jenom živé vysílání, protože je to svým způsobem dobrodružství – prostě si sednete za mikrofon, a buď to dáte, anebo ne. A přitom nesmíte ztratit ostražitost a pokoru, protože nejtrapnější pády na nos přicházejí neomylně v těch okamžicích, kdy si začnete připadat jako král. 

Co mě baví:
Volný čas? Bez knížek by to nešlo. Pracuji koneckonců s češtinou a čtení je základ. Vydržela mi i příchylnost k muzice, žánrovými předsudky netrpím. Pokud však potřebuji dobít energii opravdu akutně, vpálím si do hlavy americký thrash metal přelomu osmdesátých a devadesátých let (dnes už říkáme minulého století), nejraději Rust in Peace a Countdown to Extenction od Megadeth. 

Na závěr bych rád demonstroval svou zálibu v chytrém literárním braku, a to citací benegesseritské Litanie proti strachu: „Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt, přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.“ (Frank Herbert: Duna) 

E-mail: Radim.Bartu@cb.rozhlas.cz

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace