Jana Urbanová

Jana Urbanová - Foto: Khalil Baalbaki

Jana UrbanováFoto: Khalil Baalbaki

Od roku 2018 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

moderátorka 

Co dělám v rozhlase:
V současné době je mojí pracovní náplní moderování pořadů Písničky pro radost, Melodie podvečera a Rozhlasový bazar. Slyšet mě můžete i jako průvodkyni pořadem Máme rádi zvířata. Užívám si kontakt s posluchači a tak trochu i adrenalin, který každé živé vysílání přináší. 

Před rozhlasem:
V médiích se pohybuji od svých sedmnácti let. Mojí první velkou zkušeností bylo Hitrádio Faktor, kde jsem začínala jako zprávařka a redaktorka. Hodně mi ale dala i televizní obrazovka. Jako reportérka jsem se objevovala ve zpravodajských relacích televizí Prima a následně Barrandov. Nakonec jsem se ale vrátila k "rádiovým kořenům", chvíli působila na Rádiu Impuls a nakonec zakotvila jako moderátorka na Českém rozhlase České Budějovice. 

Co mě baví:
Rozhodně velkým koníčkem je moje práce moderátorky. Čeština je totiž krásný, bohatý a neustále se měnící jazyk. Ráda si hraji se slovy, textem, povídám si s lidmi a naslouchám. Baví mě ale i příroda, zvířata, dokumentární filmy, houbaření, cestování, hudba, motorismus, filmy, plavání, brusle... Našlo by se toho ještě hodně. Rozhodně velkým koníčkem je i jídlo, hlavně tradiční česká kuchyně. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas